To już kolejne takie zawody w Starszewie, ale tym razem, także trzecie wojewódzkie i pierwsze międzywojewódzkie. Rywalizowali nie tylko dojrzali druhowie, ale tez drużyny młodzieżowe. Osobno oceniano zmagania drużyn kobiecych.
Widzowie nie nudzili się, bo przygotowano dla nich nie tylko emocjonujący konkurs ze starymi sikawkami, ale też szereg ciekawych wystaw, na przykład dawnego umundurowania strażackiego, hełmów strażackich polskich i z różnych stron Europy, modeli pojazdów strażackich, wśród których najciekawsze były te zrobione w 95 procentach z papieru, choć wyglądały jakby wykonano je z solidniejszego materiału. Było wesołe miasteczko dla dzieci, bezpłatna strażacka grochówka i pięknie utrzymana sikawka parowa z 1908 roku.
Komisja konkursowa podzieliła nagrody w kilku kategoriach. Najlepszą drużyną z powiatu aleksandrowskiego okazała się drużyna gospodarzy - OSP Straszewo, II miejsce zajęła ekipa OSP w Kolonii Bodzanowskiej (gm. Zakrzewo), a III - z OSP w Raciążku.
Najlepsze wyniki w województwie kujawsko-pomorskim w rywalizacji sikawek konnych zdobyła drużyna OSP w Ciężkowie k. Żnika, przed OPSP w Drzewianowie k. Nakła i OSPw Lubczy oraz OSP w Czaplach, które zdobyły ex equo III miejsce.
I Międzywojewódzkie Zawody Sikawek Przenośnych wygrała ekipa OSP w Rudzie Wierzyńskiej (Wielkopolska), II miejsce zdobyło OSP w Straszewie (gm. Koneck), a trzecie - OSP w Raciążku.
I Międzywojewódzkie Zawody Sikawek Konnych wygrało OSP w Ciężkowie, II miejsce zajęło OSP w Kalisz - Lis, a trzecie - OSP w Czaplach.
I Międzywojewódzkie Zawody Drużyn Kobiecych z sikawkami konnymi wygrała ekipa OSP Kalisz - Lis, II miejsce zajęli gospodarze ze Straszewa, a III - OSP w Rudzie Wierzyńskiej.