Celem plebiscytu jest docenienie tych, którzy na co dzień ratują nasze życie i mienie, wykazują się odwagą, wiedzą, zaangażowaniem. Zwycięzcy zdobędą medale i cenne nagrody rzeczowe. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w maju podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
By oddać głos na strażaka lub drużynę, należy wysłać sms na numer 72355. Koszt to 2,46 zł. W treści wpisujemy kod przyporządkowany danemu kandydatowi. Pełna lista znajduje się na naszej stronie internetowej.
W kategorii strażak ochotnik w etapie powiatowym na prowadzeniu jest Janusz Kalinowski z OSP Kowalewo Pomorskie (OCH.147). Jednostka, którą reprezentuje nasz lider, zajmuje pierwsze miejsce w kategorii OSP w naszym powiecie. OSP Kowalewo ma kod sms: OSP.80.
Rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych odbywa się na poziomie wojewódzkim. Mamy tu naszych kandydatów. To: Płonne (DRU.23).
ZOBACZ: Wielki plebiscyt strażacki rozpoczęty! Głosuj na swoich faworytów!
Kandydatów do tytułu Strażak Roku wśród strażaków zawodowych nominowała Państwowa Straż Pożarna. Nasz powiat reprezentuje: mł. asp Krzysztof Żebrowski - dowódca zastępu w PSP w Golubiu-Dobrzyniu (kod sms: ZAW.13).
Głosowanie na strażaków i drużyny będzie trwać do 15 maja.
W tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy do akcji Strażak Kujaw i Pomorza – kobiety, ale nie strażaczki, lecz życiowe towarzyszki strażaków. W kategorii Dziewczyna/Żona Strażaka jest także kandydatka z naszego terenu. To Sandra Rudewicz z Kowalewa Pomorskiego (DS.23). Tu głosować można do piątku 12 maja.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 20 kwietnia 2017.