https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sum z...wierszami

tekst i fot. Liliana Sobieska
Uczestnicy konkursu w komplecie. Humory  dopisywały im przez cały czas. Liczy się  przecież nie to kto zwycięży, ale sam fakt  udziału w konkursie.
Uczestnicy konkursu w komplecie. Humory dopisywały im przez cały czas. Liczy się przecież nie to kto zwycięży, ale sam fakt udziału w konkursie.
Mówi się, że dzieci i ryby głosu nie mają. Bywają jednak wyjątki.

Podczas IV Gminnego Konkursu Recytatorskigo w Łaszewie wiersze pięknie i składnie deklamowały najmłodsze dzieci, a wiersz o wąsatym sumie okazał się najlepszy.

Na konkurs zjechali uczniowie ze szkół w Świerczynach, Radoszkach. Na scenie prezentowało się 25 wykonawców. Recytowali dobrze znane i lubiane wiersze m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ludwika Jerzego Kerna oraz Wandy Chotomskiej. Mali recytatorzy zaprezentowali bardzo wyrównany poziom, w czym wielką zasługę mają przygotowujący ich do występów nauczyciele. Część uczniów wystąpiła w pięknych, fantazyjnych strojach odzwierciedlających tematykę prezentowanych wierszy.

Jury pod przewodnictwem Kazimierza Zawiszy, dyrektora Szkoły Podstawowej w Radoszkach przyznało pięć nagród oraz specjalne wyróżnienie za najładniejszy wizerunek sceniczny.

Na najwyższą lokatę zasłużył Michał Jankowski z Łaszewa za interpretację wiersza "Sum".

- Jestem uczniem drugiej klasy. W konkursie recytatorskim brałem udział pierwszy raz. Namówił mnie do tego starszy brat Kamil. Przygotowywałem się dwa dni. Ćwiczyłem w domu, a przesłuchiwała mnie babcia. Strój suma zrobiła dla mnie mama - mówi laureat.

Drugą finalistką konkursu została Kinga Zarębska ze Świerczyn za wiersz "Ptasie radio". Za nią uplasowała się koleżanka szkolna ze Świerczyn - Dagmara Ottka, z wierszem "Spóźniony słowik". Czwarta i piąta lokata przypadły Kindze Cieszyńskiej,ze Świerczyn oraz Weronice Sternickiej z Łaszewa.

Za najefektowniejszy wizerunek sceniczny oraz pomysłowy strój jury przyznało wyróżnienie Weronice Wrzosek, uczennicy łaszewskiej podstawówki.

Najpiękniej deklamujące dzieci otrzymały nagrody książkowe, maskotki oraz dyplomy. Fundatorami byli wójt gminy Bartniczka Wiesław Biegański, poseł Zbigniew Sosnowski. Słodycze sprezentowali miejscowi handlowcy - Jan Sikorski, państwo Radzikowscy oraz państwo Klóskowscy.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska