Świecianie trzeci raz zagrają o puchar

Jakub Keller
Piłkarze Wdy pokonali w Izbicy Kujawiankę i zagrają trzeci raz z rzędu w finale Pucharu Polski. Rywalem świecian będzie Mustang Ostaszewo.

Kujawianka Izbica Kujawska - Wda Świecie 1:4 (0:0)

Bramki: Brzeziński (52 - karny) - Czerwiński (48 - karny), Siekirka (50), Retlewski (53), Kocieniewski (58). Wda: Zapała - Kiełpiński (46. Dam. Wietrzykowski), Kocieniewski, Urbański, Maliszewski - Rożnowski, Wenerski, Czerwiński, Zagórski (60. Daw. Wietrzykowski), Siekirka (67. Szczukowski) - Retlewski (72. Prybiński).

Pierwsza połowa półfinałowego meczu Pucharu Polski na szczeblu KP-ZPN od początku toczył się pod dyktando Wdy. Podopieczni Marka Końki stworzyli sobie w niej 4 dogodne sytuacje, lecz zabrakło im skuteczności.

Najbliżej zdobycia bramki dla świecian w pierwszej połowie był Dawid Retlewski, który uderzył przy samym słupku, lecz instynktownie interweniował bramkarz Kujawianki.

Kanonada strzelecka w wykonaniu Wdy zaczęła się w 48. minucie kiedy to rzut karny, podyktowany po faulu na Rożnowskim, na bramkę zamienił Bartosz Czerwiński.

Na 2:0 podwyższył Siekirka, który znalazł się w dogodnej sytuacji i posłał piłkę w długi róg bramki Kujawianki.

W 52. minucie gospodarze wykonywali rzut karny, gdyż nieprzepisowo napastnika miejscowych próbował zatrzymać Patryk Urbański. Do piłki podszedł wówczas Grzegorz Brzeziński i pewnie pokonał Łukasza Zapałę.

Gospodarze nie poszli jednak za ciosem. Zaledwie 30 sekund po utracie bramki Wda podwyższyła na 3:1 za sprawą Retlewskiego, który pięknym strzałem ze skraju pola karnego umieścił piłkę w siatce zespołu z Izbicy Kujawskiej.

Wynik spotkania w 58. minucie ustalił Szymon Kocieniewski zdobywając bramkę z najbliższej odległości.

W drugim meczu półfinałowym Mustang Ostaszewo pokonał Unię Janikowo 3:1 (2:0) po dwóch trafieniach Patryka Ciężkowskiego (37, 50) i jednym Patryka Piotrowskiego (3).

Pierwsze spotkanie finałowe pomiędzy Wdą Świecie a Mustangiem Ostaszewo odbędzie się 7 czerwca w Ostaszewie, a rewanż 21 czerwca w Świeciu.