Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 4 odcinek 9

Trwają zapisy na II Nadgoplański Bieg Dwóch Jezior.
Biegacze wystartują z Kruszwicy spod Mysiej Wieży o godzinie 12, a meta rywalizacji zlokalizowana będzie w Łojewie nad Małym Gopłem na terenie ośrodka sportu i rekreacji.
Termin zgłoszeń upływa 27 kwietnia br. lub po osiągnięciu limitu (200 osób). Po tym terminie (jeśli nie zostanie osiągnięty limit) zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie w Biurze Zawodów 2 maja br.
Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz na stronie datasport.pl
Co ważne, organizatorzy zapewniają transport uczestnikom biegu, którzy chcą pozostawić swoje środki transportu na mecie. To dla nich w Łojewie będą podstawione autokary, którymi dotrą do Kruszwicy na start. Wyjazd z Łojewa (przystanek autobusowy vis-a-vis Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich) zaplanowano na godzinę 11. Uwaga! Osoby chcące skorzystać z transportu muszą ten fakt zgłosić podczas rejestracji udziału w biegu.
Święta Kujawskiego Słońca w Łojewie
Około godziny 14 odbędzie się uroczyste wręczenie trofeów, będące jednym z punktów Święta Kujawskiego Słońca. Co jeszcze będzie się działo?
W programie zajęcia animacyjne oraz gry i zabawy, m.in. nauka układów choreograficznych, gigantyczna siatkówka, badminton, zabawy z chustą animacyjną, tory przeszkód, budowa wieży z klocków... w powietrzu, krykiet. Nie zabraknie też rywalizacji w gigaspódnicach, potrójnych spodniach, nartach wieloosobowych. Można będzie zagrać w bilard holenderski, gry wielkoformatowe oraz wziąć udział w konkursach nawiązujących tematycznie do obchodzonego święta rzepaku. Każdy będzie mógł pomalować sobie twarz oraz stworzyć gigantyczne mydlane bańki.
Nad jeziorem rozstawione zostaną także urządzenia rekreacyjne, dostępne już od godziny 12, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, 4-stanowiskowe eurobangee, ścianka wspinaczkowa o wysokości 7,5 m, suchy basen z kuleczkami tor do rywalizacji wipe out oraz bramka celnościowa.
Podczas imprezy czynne będą stoiska z napojami i słodyczami oraz grill.
Zapraszamy!