https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sylwester z Polsatem w Toruniu. Znamy kolejne szczegóły masowej imprezy na starówce

Justyna Wojciechowska-Narloch
Prace nad organizacją "Sylwestrowej Mocy Przebojów" trwają od kilku tygodni. Na Rynku Staromiejskim budowana jest scena
Prace nad organizacją "Sylwestrowej Mocy Przebojów" trwają od kilku tygodni. Na Rynku Staromiejskim budowana jest scena Grzegorz Olkowski
Nie będzie dodatkowych telebimów przy Rynku Nowomiejskim, jak pierwotnie zapowiadali organizatorzy "Sylwestrowej Mocy Przebojów", czyli sylwestra z Polsatem w Toruniu. Nie będzie też fajerwerków, ale specjalny pokaz dronów.

Ta jedna wyjątkowa noc w roku, czyli pożegnanie starego i przywitanie nowego roku, będzie w Toruniu zupełnie inna niż wszystkie. Centrum miasta stanie się sercem masowej imprezy, którą wspólnie z miastem i urzędem marszałkowskim przygotowuje telewizja Polsat.
Na scenie, która od kilu dni powstaje na Rynku Staromiejskim, zagrają m.in. Kayah, Lady Pank, Kombii, Grzegorz Hyży, Golec uOrkiestra, Enej, Doda, Oskar Cyms, Bum Bum Orkiestar, Boys, Karol Kolorek, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, Skolim, Smolasty, Roxie Węgiel, Anna Wyszkoni, Julia Żugaj (jedna z prowadzących imprezę), Vix.N, Zenon Martyniuk, Maryla Rodowicz czy też pochodzący z Torunia Sławek Uniatowski.

- Śmiało mogę powiedzieć, że jest to największe przedsięwzięcie logistyczne w historii imprez rozrywkowych Torunia. Myślę, że mogę to powiedzieć też jako osoba, która organizuje od 25 lat koncerty, duże eventy i wydarzenia- – informuje Wojciech Zaguła, producent wykonawczy – firma SOS Music. - Na Rynku Staromiejskim pracujemy już od listopada, bo musieliśmy przewieźć ciężkie konstrukcje, zanim rozpoczął się jarmark. Akurat tak się złożyło, że dwie duże imprezy zajmujące dużą powierzchnię zbiegły się w czasie, ale na szczęście układa nam się ta współpraca tak, że bez przeszkód prowadzony jest jarmark, jak i nasze prace.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Kluczowe dla przebiegu imprezy są względy bezpieczeństwa. O tym szczegółowo pisaliśmy po wtorkowej (17 grudnia) konferencji prasowej organizatorów i służb. Do tematu będziemy zresztą wracać, im bliżej będzie do samego wydarzenia.
Wiadomo już na pewno, że w wyznaczonej strefie zmieści się maksymalnie 10 tys. osób. Publiczność będzie wpuszczana tam od godz. 17:00 w sylwestra. Tutaj warto dodać, że teren imprezy masowej (wygrodzony płotkami zaporowymi) obejmuje: Rynek Staromiejski, ul. Chełmińska (na odcinku od ul. Szewskiej do ul. Fosa Staromiejska), ul. Żeglarska (na odcinku od ul. Szerokiej do ul. Św. Jana), ul. Różana (na odcinku od Rynku Staromiejskiego do ul. Piekary):
Co ważne, wprowadzony zostanie system liczenia publiczności, umożliwiający kontrolowanie bieżącej liczby osób na terenie imprezy masowej. Wszyscy widzowie będą stali na płycie rynku. W miejsce tych, którzy wyjdą z wyznaczonej strefy, wpuszczani będą kolejni. W zabawie będą mogli wziąć udział również niepełnosprawni uczestnicy - organizatorzy zadbają o specjalnie wyznaczony dla nich sektor.
Jak podaje miasto, ze względów bezpieczeństwa na ul. Chełmińskiej i ul. Królowej Jadwigi będą zlokalizowane blokady autobusowe. Zrezygnowano też z fajerwerków - partner TV Polsat przygotował specjalny podniebny pokaz dronów, który będą mogli zobaczyć widzowie przed telewizorami.

Dwie wieże z telebimami

Nie ma szans także na telebimy poza Rynkiem Staromiejskim. Wcześniej zakładano, że takie ekrany staną m.in. na Rynku Nowomiejskim, by koncerty na żywo śledzić mogli też ci, którzy nie zmieścili się w wyznaczonej strefie. Dziś już wiadomo, że tak się nie stanie ze względu na ograniczenia prawne. Postawienie telebimu oznacza konieczność uzyskania zgody na kolejną imprezę masową.

- Na Rynku Staromiejskim staną dwie ogromne wieże z oświetleniem. Na każdej z nich zamontowane będą po dwa telebimy. Gwarantuję, że to, co dzieje się na scenie, będzie dobrze widać i słychać nawet poza strefą imprezy masowej - dodaje Wojciech Zaguła.

Parkowanie i bilety za darmo

Osoby wybierające się na imprezę sylwestrową z Polsatem nie zapłacą za bilety w komunikacji miejskiej, nie zapłacą także za parkowanie oraz powrót do domu specjalnymi pociągami. Te pojadą m.in. do Tucholi, Skępego, Mogilna. Miasto przygotuje 19 parkingów w różnych lokalizacjach, które dysponować będą łącznie 4629 miejscami postojowymi.
Dostępne będą m.in. parkingi Park&Ride przy ul. Olimpijskiej i Dziewulskiego, przy placu św. Katarzyny, parking CKK Jordanki, przy hotelu Mercure Helios, parking pod mostem na Bulwarze Filadelfijskim oraz na placu Cyrkowym.
Najwięcej miejsc parkingowych będzie:

  • przy Centrum Handlowym Kometa przy ul. Grudziądzkiej (833 miejsca),
  • przy Motoarenie (600, ul. Pera Jonssona 7),
  • przy Arenie Toruń (446 parking podziemny + 295 parking zewnętrzny + 20 miejsc dla autobusów, ul. gen. J. Bema 73-89),
  • przy galerii Copernicus (460, ul. Zółkiewskiego 15),
  • przy placu św. Katarzyny (287),
  • przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika (250, ul. Wileńska).

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kultura i rozrywka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska