Szczeciak przewodniczącym gminy Unisław. Wybrano też dwóch...

  Szczeciak przewodniczącym gminy Unisław. Wybrano też dwóch zastępców

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Na pierwszej, organizacyjnej sesji, pojawili się wszyscy radni (15). Był wójt Jakub Danielewicz (drugi od lewej) i Magdalena Kwiatkowska - zajmująca

  Na pierwszej, organizacyjnej sesji, pojawili się wszyscy radni (15). Był wójt Jakub Danielewicz (drugi od lewej) i Magdalena Kwiatkowska - zajmująca się obsługą rady gminy (siedzi pierwsza od lewej) ©Nadesłane

  Pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy Unisław za nami. Podczas sesji wybrano przewodniczącego rady oraz wiceprzewodniczących. Powołano również członków komisj.
  Na pierwszej, organizacyjnej sesji, pojawili się wszyscy radni (15). Był wójt Jakub Danielewicz (drugi od lewej) i Magdalena Kwiatkowska - zajmująca

  Na pierwszej, organizacyjnej sesji, pojawili się wszyscy radni (15). Był wójt Jakub Danielewicz (drugi od lewej) i Magdalena Kwiatkowska - zajmująca się obsługą rady gminy (siedzi pierwsza od lewej) ©Nadesłane

  Przypomnijmy, aż dwanaście mandatów zdobyli startujący z komitetu wójta Jakuba Danielewicza, jeden - z Koalicji Obywatelskiej, dwa - przedstawiciele PiS-u. mandat uzyskała tylko jedna kobieta - Gabriela Mucha z Kokocka.

  Chesz zagrać w Orkiestrze Jurka Owsiaka? Zgłoś się!

  To pierwsi radni, którzy będą pracować dłuzej niż ich poprzednicy, bo przez pięć lat. Kadencja ta potrwa bowiem aż do 2023 roku.

  Siedmioro nowych, aż dwunastu „ludzi wójta”  Jak już informowaliśmy, w skład Rady Gminy Unisław weszło siedmiu nowych rajców.

  Całe gremium tworzą: Tomasz Bartnik (nowy), Dawid Berej, Tomasz Dworzecki, Tomasz Gurgul (nowy), Mikołaj Jabłoński (nowy), Marcin Kalkowski, Mateusz Komur (nowy), Krzysztof Litkiewicz (nowy), Mateusz Łakomski (nowy), Wojciech Matuszewski, Gabriela Mucha, Adam Mularz, Szymon Musiał, Jarosław Pawlikowski (nowy) oraz Jarosław Szczeciak.

  Przewodniczącym Rady Gminy Unisław został wybrany Jarosław Szczeciak.

  W gminie wybrano również aż dwóch zastępców przewodniczącego, a zostali nimi Marcin Kalkowski i Adam Mularz. Obaj panowie dostali po czternaście głosów w głosowaniu tajnym.

  - Bardzo dziękuję za oddane głosy na mnie. Jest to moja trzecia kadencja radnego, druga jako wiceprzewodniczącego - mówił Adam Mularz.

  - Przyłaczę się do słów mojego poprzednika. Dziękuję za zaufanie i mogę obiecać, że ile mi starczy sił i umiejętności będę tę funkcję sprawował godnie - podkreślił z kolei Marcin Kalkowski.

  Radni zdecydowali również o powołaniu czterech komisji Rady Gminy Unisław. I tak, Komisję Rewizyjną tworzą: Krzysztof Litkiewicz, Mateusz Komur, Mikołaj Jabłoński, Gabriela Mucha. Na czele stanął Wojciech Matuszewski.

  W skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji weszli: Tomasz Gurgul, Mateusz Łakomski, Wojciech Matuszewski, Mateusz Komur. Na jej szefa wybrany został Szymon Musiał.

  Gabriela Mucha została przewodniczącą Komisji Ekonomiczno-Rolniczej. Wspierać radną w pracy będą: Jarosław Pawlikowski, Dawid Berej, Adam Mularz, jak również Krzysztof Litkiewicz.

  Z kolei w skład Komisji Społeczno-Oświatowej weszli: Tomasz Bartnik, Mikołaj Jabłoński, Marcin Kalkowski, Szymon Musiał. Szefowanie tej komisji powierzono Tomaszowi Dworzeckiemu.

  Cyfrowa rewolucja - sesjie obejrzyszna BIP-ie  Kolejnę sesję Rady Gminy Unisław zaplanowano na 4 grudnia. Rozpocznie się o godz. 16 w sali nr 9.

  Rajcy zajmą się wtedy między innymi określeniem wysokości stawek podatku od środków transportowych, podatku od nieruchomosci oraz nieodpłatnym nabyciem nieruchomości położonych w Racinie-wie i w Stablewicach - z przeznaczeniem pod drogę.

  Wydłużenie kadencji to nie jedyna zmiana w znowelizowanej ustawie o samorządzie. Jedną z nowości jest obowiązek utrwalania i transmitowania mieszkańcom obrad sesji rad gmin i miast. Nagrania z sesji zazwyczaj znaleźć można na stronach Biuletynów Informacji Publicznej (BIP) gmin i na stronach gmin.  Flesz - bezpieczne dziecko. To musisz wiedzieć!


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018