Szermierka. Bydgoska młodzież wzbogaciła się w Szczecinie o kolejne siedem pucharów

(as)
Medaliści z AZS UKW, od lewej: Oliwia Szabelska, Michał Koślicki i Julia Wojtaluk Archiwum
Młodzi szermierze z AZS UKW i MKS MDK nr 5 wywalczyli aż siedem pucharów w międzynarodowym turnieju florecistów "Youngster-Cup" w Szczecinie.

"Puchar Młodzików" to licząca się w kraju impreza, którą organizują Urząd Miasta Szczecina, MKS Kusy Szczecin i Zachodniopomorski Związek Szermierczy. Turniej rozgrywano w kategoriach: junior młodszy, młodzik, dzieci i (najsłabiej obsadzonej) zuchy. Do Szczecina w mocnej grupie przyjechali także goście z Niemiec. Nic dziwnego, że nasi szermierze wybrali się tam w najsilniejszym zestawieniu. I nie zawiedli.

AZS UKW przywiózł trzy puchary. Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył wśród juniorów młodszych Michał Koślicki. Srebrny medal przywiozła do Bydgoszczy Oliwia Szabelska w kategorii młodziczek, natomiast brąz w juniorkach młodszych zdobyła Julia Wojtaluk. Cała trójka to wychowankowie trenera Mariusza Kuźmy, który konsekwentnie wciąga bydgoską szermierkę na szczyty ogólnopolskich rankingów.

Gratulacje należą się również zawodnikom klubu MDK 5 w Bydgoszczy, którzy przywieźli cztery puchary i medale. Zdobywcą złotego krążka w kategorii dzieci był Igor Bodziłło, srebrnego wśród zuchów Jagoda Olszówka, a brązowych w juniorkach młodszych Kamila Bobkowska i w zuchach Igor Szłod.

Miejsca pozostałych zawodników MDK 5 - młodziczki: 14. Pola Steinborn, 28. Oliwia Podleszańska; junior młodszy: 40. Bartosz Syczuk; dzieci: 13. Szymon Mlicki.

Michał Koślicki rywalizował w finale z Wojciechem Sidorukiem (MKS Kusy). Trzecie miejsca zajęli w tej kategorii Mateusz Dołżycki (De la Salle Gdańsk) i Łukasz Januszewki (Kusy). Oliwia Szabelska w finale przegrała jednym punktem z Pauliną Dardą. Trzecie miejsca w tej kategorii zajęły Karolina Pietroszek (obie UKS Rondo Szczecin) i Hanna Stańczyk (SP 37 Szczecin). W juniorkach młodszych w finale Karolina Kapral (Kusy) pokonała Aleksandrę Jeglińską (De la Salle Gdańsk). W gronie dzieci Igor Bodziłło wygrał finale z Jeremim Berestkiem (Kusy), a brąz zdobył Kacper Haładuda (Kusy).