Wszystko w ramach programu "Cyfrowa szkoła". Pionierski projekt jest prowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Uczniowie podstawówek mieli szansę na darmowe laptopy. Wiosną trzeba było zgłosić się. No i czekać.
Trzy szkoły się cieszą
- Wnioski do programu złożyło 38 szkół podstawowych z 48 znajdujących się w naszym mieście - informuje Jadwiga Zagert, wicedyrektorka Wydziału Edukacji w ratuszu. - Wsparciem natomiast zostały objęte trzy placówki - SP 46, SP 55 i SP 68.
Przeczytaj także:Najlepsza podstawówka w Bydgoszczy to...
SP 55 przy ul. Traugutta na Szwederowie wchodzi w skład bydgoskich domów dziecka. W SP 68, należącej do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 przy ul. Akademickiej w Fordonie, uczą się dzieci słabo słyszące i niesłyszące.
Gwiazdkowy prezent
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia sprzęty trafią do wybranych szkół.
W SP 46 przy ul. Kombatantów na Kapuściskach czwartoklasiści (oraz ich nauczyciele) wzbogacą się o laptopy ze specjalnym oprogramowaniem, tablice interaktywne, wizualizery, czyli nowoczesne rzutniki. Pojawią się też szafki, w których uczniowie będą trzymać swoje laptopy.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
- Wszystkie sprzęty są warte prawie 250 tysięcy złotych - mówi Lukrecja Trzemżalska, dyrektorka SP 46.
Rodzice podpiszą umowy
Rodzice uczniów podpiszą z dyrekcją szkoły umowy powierzenia sprzętów. Dzieciaki będą korzystać na lekcjach z laptopów, na których będzie widać poszczególne strony podręczników. Tylko w domu będą używać tradycyjnych książek.
Małolaty niecierpliwie czekają na komputery. Będzie inaczej. Filmiki edukacyjne, zajęcia interaktywne i błyskawiczne wyszukiwanie informacji to niejedyne atuty nowej technologii w wersji szkolnej. - A dzięki niej efekty pracy powinny być lepsze - dodaje Trzemżalska.
W spadku
W przyszłym roku z laptopów będą korzystać ci sami uczniowie. Gdy opuszczą szkołę, sprzęty trafią do młodszych koleżanek i kolegów, też czwartoklasistów.
Docelowo uczniowie wszystkich bydgoskich szkół mają mieć laptopy zamiast podręczników.
Czytaj e-wydanie »