Jako samodzielna placówka powstał 1 stycznia 1999 r. Jego budowa rozpoczęła się już po wprowadzeniu reformy administracyjnej i utworzeniu nowych województw, w tym włocławskiego. Do użytku oddany został w 1979 r. Zaprojektowany był na 272 łóżka,cztery podstawowe oddziały: wewnętrzny, dziecięcy, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy. Ponadto wybudowano obiekty zapewniające pełną obsługę diagnostyczną, logistyczną, administracyjną, a także działalność poradni specjalistycznych i pogotowia ratunkowego.
Więcej wiadomości z Radziejowa na www.pomorska.pl/radziejow
Przez piętnaście lat placówka rozwijała się, choć nie na miarę rosnących potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu. Tych potrzeb było dużo, pieniędzy mało. Mimo to planowane były i realizowane kolejne inwestycje, często wspomagane funduszami unijnymi.
Poza tym do radziejowskiego szpitala w najbliższym czasie trafi 30 sztuk nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. To dzięki dofinansowaniu projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To już druga inwestycja radziejowskiej lecznicy, która uzyskała wsparcie przez urząd marszałkowski. Za pierwszym razem samorząd województwa przekazał 5,3 mln złotych na termomodernizację budynku szpitalnego oraz remont elewacji. Całkowita wartość obecnego projektu wynosi 5,2 mln złotych, z czego 3 mln złotych to kwota dofinansowania.
W ramach projektu m.in. przebudowane zostaną pomieszczenia szpitalne przeznaczone na sterylizatornię. - Wśród aparatów i urządzeń medycznych, które zakupimy, będą między innymi aparaty ekg, usg, zestawy laparoskopowe i inne, niezbędne dla naszej lecznicy - twierdzi dyrektor Zbigniew Skonieczny. - Naszym marzeniem jest zakup tomografu komputerowego. Ale jego kupno, a przy tym budowa odpowiednich do tego pomieszczeń, to wydatek około sześciu milionów złotych. Liczymy więc na wsparcie unijne z nowych programów, które będą realizowane w najbliższych latach.
Czytaj e-wydanie »