Sztafeta blisko medalu, Bukowiecki w finale mistrzostw świata

Tomasz Froehlke
Konrad Bukowiecki awansował do finału rzutu dyskiem Dariusz Bloch
Polska kobieca sztafeta 4x100 m była blisko medalu podczas przedostatniego dnia mistrzostw świata do lat 20 w Bydgoszczy. Zajęła 4. miejsce.

Tym samym Ewa Swoboda - choć pobiegła dobrze - straciła swoją szansę na drugi medal MŚ. Ale cel najważniejszy osiągnęła - srebro na 100 m.

Sztafeta w składzie Klauda Adamek, Martyna Kotwiła, Olga Pietrzak i Swoboda osiągnęła czas 44,81 i przynajmniej dwie zmiany mogły być wykonane znacznie lepiej. Ale gdyby Polki pobiły jeszcze raz rekord kraju (w eliminacjach miały 44,55) nie wywalczyły by medalu. Trzecie Niemki miały 44,18, wygrały Amerykanki z najlepszym czasem na świecie - 43,69.

W finale sztefet na tym samym dystansie walczyli Polacy (Jakun Galandziej, Adrian Wesela, Damian Sztejkowski, Eryk Hampel), ale zajęli ostatnie miejsce (40,25).
Szóste miejsce w finale rzutu młotem zajęła Kinga Łepkowska (60,86), dziewiąte w finale oszczepu zajął Cyprian Mrzygłód (70,48), a 30. w finale chodu na 10 000 m zajął Kacper Kosecki (43.58,23).

W niedzielę będziemy trzymać kciuki za naszych dwóch zawodników, którzy wystartują w finale rzutu dyskiem - Konrada Bukowieckiego (60,31 m - 4. wynik eliminacji) i Oskara Stachnika (59,25). A także za żeńską sztefetę 4x400 m (3.38,23). Męska niestety nie awansowała do finału.

Złoci medaliści i miejsca Polaków

chód na 10 000 m M: 1. Callum Wilkinson (Wielka Brytania) - 40.41,62; 30. Kacper Kosecki (Lechia Gdańsk) - 43.58,23; 5000 m M: 1. Kalkidan Fentie (Etiopia) - 15.29,64; trójskok K: 1. Ting Chen (Chiny) - 13.85; rzut młotem K: 1. Beatrice Llano (Norwegia) - 64,33; 6. Kinga Łepkowska (Pomorze Stargard) - 60,86; skok o tyczce M: 1. Deakin Volz (USA) - 5.65; 200 m K: 1. Edidiong Odiong (Bahrajn) - 22.84; oszczep M: 1. Neeraj Chopra (Indie) - 86,48; 9. Cyprian Mrzygłód (AZS AWFiS Gdańsk) - 70,48; 5000 m M: 1. Selemon Barega (Etiopia) - 13.21,21; 400 m ppł. M: 1.Jahhel Hyde (Jamajka) - 49,03; 4x100 m M: 1. USA - 38,93; 8. Polska - 40,25; 4x100 K: 1. USA - 43,69; 4. Polska - 44,81.

Niedziela na mistrzostwach - program
16.00 skok wzwyż K - finał; 16.05 100 m ppł. K - finał; 16.10 dysk M - finał; 16.20 3000 m z przeszk. M - finał; 16.45 1500 m K - finał; 17.10 800 m M - finał; 17.30 4x400 m K - finał; 17.50 4x400 m M - finał.