- Warsztaty powoli się rozkręcają. Co nowego zamierzacie zaproponować ich uczestnikom?
- W tym roku do Ciechocinka przyjechało dwadzieścia osób z całej Polski. Po raz pierwszy chcemy, żeby pobawili się grafiką komputerową. Zajęcia będzie prowadził "Broda". Kolejna sprawa, choć nie nowa, to warsztaty muzyczne. Prowadzą je Sławek Małecki i Partyzant. W tym roku uczestnicy warsztatów wystąpią podczas sobotniego koncertu z własnym repertuarem. Później zagrają z Partyzantem jego materiał.
- Co prócz muzyki i grafiki komputerowej?
- Oprócz działalności artystycznej uczestnicy mają też możliwość rehabilitacji, mogą skorzystać z basenu i jazdy konnej.
- Kto poprowadzi kończący imprezę koncert w sobotę?
- Tradycyjnie będzie go prowadził Maciej Orłoś. Natomiast przed koncertem odbędzie się spotkanie z nim, podczas którego będzie promował swoją książkę.
- Maciej Orłoś prowadzi wasze koncerty od czterech lat. Jak doszło do tej współpracy?
- W większości uczestnikami "Sztuki bez barier" są podopieczni fundacji "Przyjaciele". Fundacja została powołana przez Donatę Baraniewską, która realizuje w TVP program "Przyjaciele". Program prowadzi Maciej Orłoś. Stąd wzięła się nasza współpraca. W zeszłym roku Maciek dostał wyróżnienie burmistrza za promocję sportu i kultury osób niepełnosprawnych. Mogę zdradzić, że w tym roku dostanie je ktoś z Ciechocinka.
Prezentacje Artystyczne "Sztuka bez barier" zakończy w sobotę (7 bm.) o godz. 16.00 spotkanie autorskie z Maciejem Orłosiem w Teatrze letnim. Dziennikarz będzie promował swoją książkę "Niesamowite przygody Meli". O godz. 17.30 w Muszli Koncertowej odbędzie się koncert. Wystąpią: Partyzant, Mix Toczko i Przyjaciele, "Anthimos", Skowron United, Wojciech Korda z zespołem. Będzie można obejrzeć też występ Teatru "Nasz".