Szturm na mandaty do włocławskiej Rady Miasta

  Szturm na mandaty do włocławskiej Rady Miasta

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Szturm na mandaty do włocławskiej Rady Miasta

  ©wa

  Większość włocławskich radnych odliczyła się w tych wyborach i znowu stara się o mandaty. Apetyt na władzę mają także byli radni, ale też nowicjusze. O 25 miejsc w samorządzie zabiega aż 355 kandydatów.
  Szturm na mandaty do włocławskiej Rady Miasta

  ©wa

  Osiem komitetów wyborczych zarejestrowało kandydatów do Rady Miasta. Po 50 znajduje się na listach komitetów SLD, PO, PiS, Bloku Troski o Włocławek i Włocławskiej Wspólnoty Samorządowej. 42 kandydatów zgłosił PSL, 10 KWW "Socjaliści dla Włocławka", 30 KW Nasz Dom Polska- Samoobrona Andrzeja Leppera, a 23 KWW "Lewica".

  Od WWS do SLD

  Większość obecnych radnych startuje ponownie po mandaty. Ale nie wszyscy pozostali wierni wyborom politycznym sprzed czterech lat.
  Na przykład Piotr Mokry wszedł do obecnej Rady Miasta z listy Włocławskiej Współnoty Samorządowej. Potem związał się z Platformą Obywatelską. W tych wyborach jest na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  Nie będzie się starał o mandat radnego przewodniczący włocławskiego samorządu - Rafał Sobolewski. - Zamierzam dokończyć doktorat, otworzyć kancelarię prawniczą - tłumaczy. Na liście Platformy Obywatelskiej jest natomiast Agnieszka Szlendak-Sobolewska, żona przewodniczącego.

  Z Samoobrony do PiS

  Z listy Prawa i Sprawiedliwości startuje Barłomiej Kołodziej, wcześniej związany z Włocławską Wspólnotą Samorządową, były radny i senator. Na listach PiS znaleźli się także byli radni Samoobrony - Piotr Czarnecki, Ewa Zasada, Marianna Chęsy. Jak poinformował nas Jarosław Chmielewski, pełnomocnik Komitetu Powiatowego PiS, niektórzy z byłych radnych Samoobrony są już członkami PiS.
  Do drużyny PiS dołaczyła także Bożena Banachowicz, była przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.

  Ale na liście kandydatów tej partii do Rady Miasta nie ma radnej Małgorzaty Kowalczyk-Przybytek. Jak się dowiedzieliśmy, radnej zaproponowano drugie miejsce na liście PiS, ale tej propozycji nie przyjęła.

  Z Bloku Troski do WWS


  WWS umieściła na listach między innymi radnego Eugeniusza Wypijewskiego. W poprzednich wyborach ten radny zdobył mandat z Bloku Troski o Włocławek, ale w trakcie jego sprawowania stał się radnym niezależnym. O miejsce w Radzie Miasta będą się starali także związani z WWS - Sławomir Kuliełczyński, były dyrektor Włocławskiego Centrum Kultury i Jan Schwarz, były naczelnik Wydziału Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta.

  Blok Troski o Włocławek umieścił na swoich listach m.in. Wiesławę Milczarek, przewodniczącą Demokratycznej Unii Kobiet i przedsiębiorcę Andrzeja Winiarskiego, który prezesuje Stowarzyszeniu Dziedzictwa Kulturowego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, a także wiceprezydenta Arkadiusza Horonziaka.

  Od Platformy do SLD
  Komitet wyborczy SLD umiescił na listach m.in. Józefa Boczarskiego, byłego dyrektora "Korchemu", Krzysztofa Kukuckiego, wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej i Rady Miejskiej SLD i Jacka Kuźniewicza, wiceprezydenta miasta. W drużynie SLD znalazł się także były radny Dariusz Wesołowski, wcześniej związany z Platformą Obywatelską, w wyborach przed czterema laty startujący bez powodzenia z listy WWS.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018