Szwecja - Słowacja 1:0. Reprezentacja Polski nie może przegrać z Hiszpanią żeby zachować szanse na wyjście z grupy

Tomasz Dębek
Emil Forsberg
Emil Forsberg EPA Pool/Associated Press/East News
W piątkowym meczu naszej grupy mistrzostw Europy Szwecja pokonała 1:0 Słowację. Jedyną bramkę spotkania zdobył Emil Forsberg z rzutu karnego. Taki wynik oznacza, że do zachowania szans na wyjście z grupy potrzebujemy co najmniej remisu z Hiszpanią.

Polacy obawiali się trudnych warunków atmosferycznych przed meczem z Hiszpanią, tymczasem w piątek wczesnym popołudniem w Sewilli padało, natomiast 3,5 tys. km dalej w Sankt Petersburgu Szwedzi grali ze Słowakami w niemal 30-stopniowym upale.

Nie tylko ze względu na pogodę mecz toczył się w powolnym tempie. Szwedzi zostali zmuszeni do prowadzenia gry, w czym nie czuli się specjalnie komfortowo. Słowaków z kolei po wygranej 2:1 z Biało-Czerwonymi urządzał remis. Mogli się więc bronić, a po odzyskaniu piłki i kontrach kilka razy zagrozili bramce przeciwnika.

W pierwszej połowie efektem było najnudniejsze dotychczas 45 minut turnieju. Padł tylko jeden celny strzał, ze strony Szwecji. Po przerwie widowisko trochę się rozkręciło, kibice zobaczyli kilka ciekawych akcji i sytuacji podbramkowych. Strzelecki impas został jednak przełamany dopiero na kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Martin Dubravka sfaulował Alexandra Isaka w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Emil Forsberg.

W końcówce Słowacy przycisnęli, do wyrównania zabrakło im naprawdę niewiele. Nie potrafili jednak wstrzelić się w bramkę (0 celnych strzałów przez całe spotkanie!), wobec czego ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się Szwedzi.

- Trzymaliśmy się planu w pierwszej połowie. Później Szwecja się otworzyła. Szkoda, że straciliśmy tak głupią bramkę. Musimy powalczyć w Hiszpanii o punkty. Naszym celem jest awans do fazy pucharowej - zapowiadał przed kamerami TVP Sport Ondrej Duda, reprezentant Słowacji znany polskim kibicom z gry dla Legii Warszawa.

Po dwóch meczach Szwecja ma na koncie 4 punkty (bramki 1:0), Słowacja 3 (2:2). Oznacza to dla nas... kolejny mecz o wszystko. Jeśli Biało-Czerwoni (0 pkt, 1:2) mają zachować szansę na wyjście z grupy, w sobotę w Sewilli muszą z Hiszpanią (1 pkt, 0:0) co najmniej zremisować.

Trwa głosowanie...

Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na EURO 2020?

Trwają piłkarskie mistrzostwa Europy. Turniej już ma kilku bohaterów, a z kolejnymi meczami będzie ich tylko przybywać. Dziś przedstawiamy wam postacie, które są pod pewnym względem niezwykłe. Kto jest najstarszy, najmłodszy, najbardziej doświadczony, najwyższy itd.? W sobotę zapisał się w historii jeden z Polaków.Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Rekordy EURO 2020. Najstarsi, najmłodsi, najwyżsi, najniżsi....

Reprezentacja Polski przygotowuje się w Opalenicy do mistrzostw Europy. Dziewięć lat temu odliczaliśmy dni do EURO w Polsce i na Ukrainie. Impreza pod wieloma względami, choćby infrastruktury, zmieniła nasz kraj. Sportowo zakończyła się jednak klęską. Różnie potoczyły się też losy 23 piłkarzy wybranych przez Franciszka Smudę. Niektórzy z nich grają w niższych ligach lub szukają pracy, a jeden startował niedawno w... wyborach. Pamiętacie wszystkich?Uruchom galerię klikając w ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Dziewięć lat po Euro 2012. Co robią dziś polscy (anty)bohate...