TAEKWONDO: Lechmed Toruń - następne pokolenie już z sukcesami

Reprezentacja Lechmedu po udanym turnieju w Gnieźnie.
Reprezentacja Lechmedu po udanym turnieju w Gnieźnie. fot. archiwum
Udany początek sezonu Lechmedu. W eliminacjach do mistrzostw Polski juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży torunianie wywalczyli osiem medali.

W Gnieźnie pierwsze medale wywalczyła Olga Kletke, która aż trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium w konkurencjach układów formalnych, technik specjalnych i w walkach powyżej 60 kg. W grupie juniorów Bartosz Głos dwukrotnie wywalczył srebrny krążek w konkurencji technik specjalnych i w walkach powyżej 70 kg. Z kolei w konkurencji walk do 63 kg trzecie miejsca zajęli Artur Kufel i Bartłomiej Jurkiewicz. Ostatni brązowy medal zdobył Oskar Norrmann, który startował w grupie juniorów młodszych w walkach do 60 kg.
W grupie juniorów młodszych debiutowała dwójka zawodników Lechmedu. Mateusz Studziński był piąty w walkach w kat. +66 kg i technikach specjalnych, natomiast Konrad Lasota w technikach specjalnych zajął 15. miejsce, a w układach był 17.

Był to pierwszy turniej makroregionalny, w którym zawodnicy walczyli o awans do mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. W rywalizacji brało udział przeszło 90 zawodników reprezentujących kluby taekwon-do z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego.