Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji strażaków w kościele pw. Św. Jakuba w Tucholi. Potem odbyła się uroczysta zbiórka na placu przed komendą KP PSP w Tucholi.
Dowódcą uroczystość był mł. bryg. Mirosław Januszewski - dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Tucholi. Złożył on meldunek st. brygadierowi Markowi Rusoniowi - zastępcy Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o gotowości pododdziałów do uroczystej zbiórki. W programie obchodów było wręczenie odznaczeń i awansów strażakom na wyższe stopnie służbowe oraz nagród.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród których znaleźli się poseł Łukasz Schreiber, burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski czy wójtowie gmin powiatu tucholskiego.
Nagrodzeni i odznaczeni strażacy w Tucholi
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej:
- asp. Łukaszowi Pukownikowi
- asp. Tomaszowi Nakielskiemu
- mł.asp. Łukaszowi Leśniakowi
- mł.asp. Łukaszowi Pryle
- mł.ogn. Andrzejowi Gorczyńskiemu
- Sylwii Lihs-Misiak
AKTY NADANIA STOPNI SŁUŻBOWYCH:
aspiranckich
Komendant Główny PSP nadał wyższy stopień aspirancki funkcjonariuszom:
- asp. Krzysztofowi Grabińskiemu stopień starszy aspirant
- asp. Tomaszowi Nakielskiemu stopień starszy aspirant
- mł.asp. Pawłowi Bieskowi stopień aspirant
- mł.asp. Rafałowi Wróblowi stopień aspirant
podoficerskich
Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadał wyższy stopień podoficerski funkcjonariuszom:
- mł.ogn. Arkadiuszowi Gierszewskiemu stopień ogniomistrz
- mł.ogn. Andrzejowi Gorczyńskiemu stopień ogniomistrz
- mł.ogn. Mateuszowi Marczakowi stopień ogniomistrz
- mł.ogn. Tomaszowi Mikulskiemu stopień ogniomistrz
- mł.ogn. Jackowi Rinkowi stopień ogniomistrz
Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, w uznaniu za szczególne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, przyznał nagrody pieniężne funkcjonariuszom st. kpt. Michałowi Pakowskiemu i mł. ogn. Sebastianowi Łońskiemu.
Zobaczcie zdjęcia z obchodów Dnia Strażaka w Tucholi
