Sezon grzewczy nie ma określonego czasu trwania, bo zależy od pogody. Jeśli temperatury spadną na tyle, że wystąpi potrzeba ogrzewania obiektów - wtedy mówimy o sezonie grzewczym.
Sezon grzewczy teoretycznie powinien się rozpocząć, gdy istnieje ryzyko, że temperatura w mieszkaniach spadnie poniżej 20 st. C w pokojach, a w łazienkach - poniżej 24 st.
Włączenie ogrzewania jest autonomiczną decyzją zarządcy. Przyjmuje się, że zarządcy budynków uruchamiają ogrzewanie, gdy przez co najmniej trzy dni z rzędu temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni, a w mieszkaniach poniżej 16 stopni. Zakończenie sezonu grzewczego wynika bezpośrednio z temperatury na zewnątrz. Jeśli przez dłuższy czas utrzymują się wysokie temperatury, ogrzewanie centralne jest wyłączane.
Tak można oszczędzać na ogrzewaniu - lista
Niektórzy zarządcy spółdzielni starają się opóźnić sezon grzewczy. Chodzi o wydatki na ogrzewanie.
Istnieją sprawdzone sposoby na to, by dobrze i oszczędnie ogrzać mieszkanie. Ważne jest między innymi ustawienie odpowiedniej temperatury grzejnika. Sprawdź, jak ustawiać temperaturę grzejnika i poznaj triki na skuteczne oszczędzanie na ogrzewaniu w sezonie grzewczym. Zajrzyj teraz do naszej galerii:
