
Niektórzy zarządcy spółdzielni starają się opóźnić sezon grzewczy najbardziej jak się da. Chodzi o wydatki na ogrzewanie. Jeśli sezon grzewczy rozpocznie się wcześnie i potrwa długo, wtedy mocno odczujemy to w naszych portfelach. Każdy dzień trwającego sezonu grzewczego uderza mieszkańców po kieszeni.
Istnieją sprawdzone sposoby na to, by dobrze i oszczędnie ogrzać mieszkanie. Ważne jest między innymi ustawienie odpowiedniej temperatury grzejnika.
Jak utrzymać ciepło w pomieszczeniach? W jaki sposób obniżyć rachunki za ogrzewanie? Sprawdź, jak ustawiać temperaturę grzejnika i poznaj triki na skuteczne oszczędzanie na ogrzewaniu w sezonie grzewczym. Zajrzyj teraz do naszej galerii >>>>>

Utrzymywanie stałej temperatury ma znaczenie. Najlepiej, gdy jest to około 21 stopni. Przy wyższej temperaturze z mieszkania ucieka około 15 proc. ciepła!
Jednak aby zaoszczędzić na rachunkach, warto dostosować poziom termostatu do pomieszczenia oraz pory dnia.
"0" na termostacie (czasem oznaczone symbolem śnieżynki) wcale nie oznacza, że zamknięcia zaworu. Będzie utrzymywana taka temperatura, by nie dopuścić do zamarznięcia znajdującej się wewnątrz grzejnika wody. Ustawienie termoregulatora na poziomie 0 może dać od 6 do nawet 8 stopni C.

Pokrętło grzejnika na poziomie "1" najlepiej ustawiać w piwnicy, na klatce schodowej, w garażu ewentualnie w czasie dłuższego pobytu poza domem. Grzejnik ustawiony na poziom "1" będzie utrzymywać w pomieszczeniu temperaturę ok. 12-13 stopni C.

Poziom "2" najlepiej ustawiać na noc w sypialni - utrzymywać będzie temperaturę w okolicy 15-16 stopni C.