MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak postępuje modernizacja stadionu w Golubiu-Dobrzyniu. Zdjęcia z budowy

Karolina Rokitnicka
Karolina Rokitnicka
Tak postępuje modernizacja stadionu w Golubiu-Dobrzyniu - dla porównania zdjęcia z czerwca 2023 i marca 2024
Tak postępuje modernizacja stadionu w Golubiu-Dobrzyniu - dla porównania zdjęcia z czerwca 2023 i marca 2024 KR
Od ponad roku trwa modernizacja stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Wyłączone z użytku jest boisko główne wraz z bieżnią oraz chodnikiem wokół niej. Na skończenie zadania zostało około trzech miesięcy.

Przetarg na modernizację stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu wygrała firma TAMEX Obiekty Sportowe SA z siedzibą w Warszawie. Inwestycja ma kosztować prawie 12,4 mln zł. Urząd Miasta na to zadanie uzyskał 3 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostałą kwotę miasto zamierza sfinansować głównie z kredytu. Umowę na wykonanie zadania podpisano w grudniu 2022, ale prace ruszyły w marcu 2023. Ogrodzono i wyłączono z użytku boisko główne wraz z okalającą je bieżnią i chodnikiem. Zdemontowano dotychczasowy płotek wokół bieżni i krawężniki. Pojawił się ciężki sprzęt. Rozebrano wieżę sędziowską. Wykonano część chodnika i nowe ogrodzenie boiska. Ułożono kilka warstw na terenie pod murawę: sztucznego nawodnienia, odsączającą, siatki przeciwko kretom. Rozpoczęło się układanie warstwy wegetacyjnej ziemi, na której pojawi się trawa typu sportowego. Na początku kwietnia ma być układana bieżnia lekkoatletyczna.

Modernizacja stadionu ma być podzielona na 4 etapy. Pierwszy jest najbardziej pracochłonny. Potrwać ma 18 miesięcy od podpisania umowy (do czerwca 2024). Zakłada powstanie boiska piłkarskiego z naturalną nawierzchnią o wymiarach 100 na 64 metrów, a więc wymiarach boiska trzecioligowego. Będzie wyposażone w system zraszania. Ponadto pojawi się bieżnia poliuretanowa, która będzie miała sześć torów na 400 metrów i na prostej osiem torów na 100 metrów. Do tego dojdzie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna czyli rzutnie (do rzutu oszczepem, dyskiem i młotem oraz do pchnięcia kulą) i skocznie (do skoku wzwyż, dal, o tyczce i trójskoku oraz rów). Będzie też nowe ogrodzenie murawy i bieżni, oświetlenie i monitoring oraz elementy infrastruktury techniczno-instalacyjnej (instalacja wodociągowa do zraszania trawników i murawy, kanalizacja deszczowa oraz instalacja elektryczna z osprzętem do oświetlania stadionu i elektronicznego pomiaru czasu).

Planowane są kolejne etapy modernizacji stadionu. W drugim etapie na miejscu obecnego orlika i tak zwanego bocznego boiska z naturalną nawierzchnią pojawić się ma pełnowymiarowa płyta ze sztuczną trawą. W trzecim etapie ma powstać nowy obiekt socjalny oraz bieżnia rozgrzewkowa. Czwarty to rozbiórka istniejących trybun i budowa nowych oraz nowe ogrodzenie stadionu. Obiekt ma spełniać normy kategorii IV A. Oznacza to, że będą się mogły tu odbywać mistrzostwa Polski juniorów, a także zmagania regionalne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska