
Alkoholizm jest chorobą. Osoby uzależnione najczęściej długo zaprzeczają, że mają problem z alkoholem, nie dostrzegają niekorzystnych zmian, jakie wprowadza w ich życie. Nie wiedzą więc, że chorują, dlatego zbyt późno decydują się na leczenie.
"Każdy moment na refleksję: "czy piję ryzykownie?" jest dobry. Jednak jeśli nic nie budzi naszych podejrzeń i niepokoju, refleksja przychodzi rzadko. Warto jednak przyglądać się sobie: w jakich okolicznościach sięgamy po alkohol, jak często i co nam to daje. W tym ukryte są wskazówki, czy picie alkoholu staje się problemem" - czytamy na stronie stopuzależnieniom.pl.
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wskazała 9 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że masz problem z alkoholem. Oto one >>>>

Picie alkoholu staje się problemem gdy, zwiększa się ilość i częstotliwość spożywania alkoholu

Picie alkoholu staje się problemem gdy, zmienia się funkcja picia i rola alkoholu w życiu (picie nie jest już tylko elementem wzorca kulturowego, ale staje się lekarstwem na stres, smutek, samotność, lęk)

Picie alkoholu staje się problemem gdy, postępuje przywiązanie do sytuacji picia (narasta koncentracja na sytuacjach związanych z piciem, oczekiwanie na moment picia, celebrowanie picia, niepokój w sytuacji niemożności napicia się)