Taką Astorię kibice chcą oglądać. Jest zwycięstwo! [zdjęcia]

TN, MZ
Enea Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 94:83
Enea Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 94:83 Dariusz Bloch
W meczu 20. kolejki I ligi koszykarzy bydgoska Astoria pokonała u siebie Spójnię Stargard 94:83. To miła niespodzianka!

Enea Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 94:83 (27:16, 27:30, 25:19, 15:18)

Enea Astoria: Gospodarek 25 (2x3, 10 as.), Bierwagen 21 (2), Szyttenholm 14, Fatz 14, Laydych 6, Mikołaj Motel 6, Krefft 5, Czyżnielewski 3 (1).

Spójnia Stargard: Fraś 16, Dymała 15 (1), Pabian 13 (3), Janiak 12 (2), Śpica 7 (1), Pytyś 6, Koziorowicz 5 (1), Lewandowski 5 (1), Raczyński 4.

Bo to była przecież dopiero piąta wygrana bydgoszczan w tym sezonie, która zakończyła serię pięciu porażek z rzędu, ale zwiastująca, że nadchodzą lepsze czasy.

Pierwsza kwarta rozpoczęła sie od szturmu miejscowych. Po niespełna 2 minutach było już 8:0, a po 10 min 27:16 - głównie dzięki 100-procentowej skuteczności za 2 (12/12). Gdyby jeszcze wpadały trójki (1/5) i wolne (0/5)...

W drugiej odsłonie podopieczni Jerzego Chudeusza cały czas utrzymywali w miarę bezpieczny dystans od 5 do 13 pkt. Aż czterech graczy schodząc na przerwę miało na swoim koncie dwucyfrowy dorobek punktowy (Patryk Gospodarek - 14, 10 w II kw., Dorian Szyttenholm - 10, Mateusz Bierwagen - 13 i Mateusz Fatz - 10).

Po kolejnej kwarcie gospodarze mieli na plusie aż 14 punktów. Pojawiła się szansa na końcowy sukces. W 36 min po siedmiu punktach z rzędu Gospodarka (w sumie 9 w IV kw.) zrobiło się już 89:71. To był gwóźdź do trumny przyjezdnych, którzy jedynie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

Emocje udzieliły się kilku kibicom Spójni. Musiała interweniować ochrona. Zobaczcie to na zdjęciach w naszej galerii.

W sobotę, 4 lutego, Enea Astoria zmierzy się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Początek o godz. 18.00.

Pozostałe wyniki: Noteć - Polonia 73:71, Legia - SKK 92:82, AZS AGH - Sokół 65:64, GKS Tychy - Rosa II 82:74, Znicz - GTK 74:72, Basket - Kotwica 65:59, Nysa Kłodzko - Pogoń Prudnik 100:83.