Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie będą podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku - oto oficjalne stawki. Ważny dokument podpisany

mm
Wideo
od 7 lat
Szefowe resortów edukacji oraz rodziny, pracy i polityki społecznej podpisały rozporządzenie o podwyżkach dla nauczyciel - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wiemy, o ile wzrosną wynagrodzenia. Zobacz, jakie będą stawki.

Pensje nauczycieli po podwyżkach 2024 - takie będą stawki

Chodzi o nowelizację rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy.

Takie będą pensje nauczycieli po podwyżkach. Znamy oficjalne stawki

Załącznikiem do nowelizacji jest tabela. Zawiera ona sześć stawek minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Uwzględnione są wszystkie trzy etapy rozwoju zawodowego, tj.

  • nauczyciel początkujący,
  • mianowany,
  • dyplomowany

oraz dwa poziomy wykształcenia.

nauczyciela mianowanego – 5057 zł brutto (wzrost o 1167 zł brutto), nauczyciela dyplomowanego – 5915 zł brutto (wzrost o 1365 zł brutto). Nauczyciele z tytułem zawodowym magistra i przygotowaniem pedagogicznym – stanowią najliczniejszą grupę – to ponad 95 proc. wszystkich nauczycieli.

Wynagrodzenia nauczycieli 2024 - oto stawki z rozporządzenia

Zgodnie z tabelą, która jest załącznikiem do rozporządzenia, minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela z tytułem zawodowym magistra i z przygotowaniem pedagogicznym w przypadku nauczyciela początkującego od 1 stycznia br. wynosi 4908 zł brutto (wzrost o 1218 zł brutto),

O podwyżkach dla nauczycieli piszemy także w naszej galerii. Tam zobaczysz też wyliczenia pensji nauczycieli po podwyżkach.

Nowelizacja wejdzie w życie z dniem następującym po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw, z mocą od 1 stycznia 2024 r. Oznacza to, że wraz z podwyżką nauczyciele dostaną wyrównanie.

mm / PAP

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska