MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie mają być nowe zasady urlopów. Wprowadzone zostaną zmiany do kodeksu pracy

S, MM
Takie szykują się zmiany w kodeksie pracy 2022. Niedługo ma pojawić się rządowy projekt nowelizacji kodeksu pracy. Znajdą się w nim ważne zagadnienia dla pracowników i pracodawców. Z nowościami powinni zapoznać się rodzice, dla których szykują się ważne zmiany. Projekt zakłada zmiany w urlopach rodzicielskich i opiekuńczych oraz nowości, dotyczące wypowiedzenia umowy na czas określony. Zobacz, co dokładnie znajdzie się we wspomnianym projekcie. Szczegóły na kolejnych stronach ---->
Takie szykują się zmiany w kodeksie pracy 2022. Niedługo ma pojawić się rządowy projekt nowelizacji kodeksu pracy. Znajdą się w nim ważne zagadnienia dla pracowników i pracodawców. Z nowościami powinni zapoznać się rodzice, dla których szykują się ważne zmiany. Projekt zakłada zmiany w urlopach rodzicielskich i opiekuńczych oraz nowości, dotyczące wypowiedzenia umowy na czas określony. Zobacz, co dokładnie znajdzie się we wspomnianym projekcie. Szczegóły na kolejnych stronach ---->Pixabay
Rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej do Kodeksu pracy regulację pracy zdalnej. Niebawem ma trafić pod obrady Rady Ministrów. To nie jedyne zmiany, jakie czekają nas w kodeksie pracy.

Praca z domu będzie opierała się na uzgodnieniu stron. Szef powinien wdrożyć wewnętrzne zasady odnośnie jej stosowania, zapewnić narzędzia pracy, pokryć koszty energii elektrycznej oraz usług telekomunikacyjnych niezbędnych do jej wykonywania, a także rozwiązać sprawy związane z bhp (ocena ryzyka, zebranie oświadczeń pracowników, ewentualna kontrola). Nie będzie mógł odmówić home office m.in. rodzicom, którzy wychowują dziecko do 4. roku życia oraz rodzicom opiekującym się osobą z niepełnosprawnością i kobietom w ciąży.

Niebawem ma się zresztą pojawić szerszy rządowy projekt nowelizacji kodeksu pracy. Znajdą się w nim ważne zagadnienia dla pracowników i pracodawców. Z nowościami powinni zapoznać się rodzice, dla których szykują się ważne zmiany. Zobacz, co znajdzie się we wspomnianym projekcie.

Zmiany w kodeksie pracy związane są m.in. z unijnymi dyrektywami, które dotyczą zatrudnienia. Kraje członkowskie mają czas do sierpnia 2022 roku, by wprowadzić je w życie. Z nowymi zasadami unijnymi powinni zapoznać się szczególnie rodzice, dla których zmienią się przepisy, dotyczące urlopu rodzicielskiego.

Takie szykują się zmiany w kodeksie pracy 2022 - lista

W projekcie znalazł się także szereg innych zmian, związanych np. z wypowiedzeniem umowy na czas określony oraz urlopami opiekuńczymi. Zobacz, jakie zmiany znalazły się w nowym projekcie. O wszystkich piszemy w naszej galerii.

***

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy można leniuchować i jakie są z tego korzyści - opowiada psycholog

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska