Wypalenie zawodowe to wcale nie chęć wymówki od zawodowych obowiązków. Jak się okazuje to poważna dolegliwość, która zaostała wpisana przez WHO jako jednostka chorobowa.
Wypalenie zawodowe jest traktowane jako pewien stan, który w uzasadnionych przypadkach może powodować konieczność kontaktu z lekarzem.
Przeczytaj również: Za takie choroby zawodowe możesz otrzymać wysokie odszkodowanie. Takie są aktualne kwoty!
Wypalenie zawodowe może dotknąć każdego - zwłaszcza osób, które w wyjściowym stadium charakteryzowały się wysokim poziomem motywacji, zaangażowania i energii – a nawet talentem w określonej dziedzinie. Istotną rolę w diagnozowaniu syndromu wypalenia zawodowego, odgrywa chroniczny stres, który może być wynikiem nadmiernej ilości obowiązków zlecanych przez przełożonego i tzw. przebodźcowania.
Przyczyną wypalenia zawodowego jest niedostateczne zadowolenie z siebie i sensu tego, co się robi.
Wypalenie zawodowe nie należy do łatwych do zdiagnozowania. Nie ma na to badania, które potwierdzi lub wykluczy wypalenie zawodowe. Potrzebna będzie wizyta u psychologa.
Oto oznaki wypalenia zawodowego
Wypalenie zawodowe można wyleczyć. Drogą do uleczenia jest przewartościowanie dotychczasowego sposobu radzenia sobie z trudnościami oraz wyzwaniami. Zobaczcie w poniższej galerii po czym poznać, ze może dotyczyć nas wypalenie zawodowe:
