MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie są teraz najczęstsze objawy COVID. To już nie brak węchu i smaku. Oto nowe objawy koronawirusa [lista]

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. Objawy pojawiają się średnio po 5–6 dniach od zakażenia wirusem, mogą jednak wystąpić dopiero po 14 dniach. Nie każdy zakażony ma objawy. Około 33 proc. osób zauważyło żadnych objawów. Koronawirus może trwać kilka tygodni, kilka miesięcy a są też objawy, które nie znikną nigdy. Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku pandemii. Jednak teraz te objawy zmieniły się a niektóre - uważane za typowe dla koronawirusa, jak utrata węchu czy smaku - nie występują u pacjentów wcale. Co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu.Obecnie, jak wskazują badania, dominującym objawem jest ból gardła. Rzadko pojawiają się natomiast objawy, które wcześniej odczuwał niemal każdy zakażony - duszności, bóle w klatce piersiowej, utrata zapachu i smaku. Jakie objawy COVID występują teraz najczęściej? Na jakie symptomy zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź koniecznie w naszej galerii >>>>>
Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. Objawy pojawiają się średnio po 5–6 dniach od zakażenia wirusem, mogą jednak wystąpić dopiero po 14 dniach. Nie każdy zakażony ma objawy. Około 33 proc. osób zauważyło żadnych objawów. Koronawirus może trwać kilka tygodni, kilka miesięcy a są też objawy, które nie znikną nigdy. Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku pandemii. Jednak teraz te objawy zmieniły się a niektóre - uważane za typowe dla koronawirusa, jak utrata węchu czy smaku - nie występują u pacjentów wcale. Co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu.Obecnie, jak wskazują badania, dominującym objawem jest ból gardła. Rzadko pojawiają się natomiast objawy, które wcześniej odczuwał niemal każdy zakażony - duszności, bóle w klatce piersiowej, utrata zapachu i smaku. Jakie objawy COVID występują teraz najczęściej? Na jakie symptomy zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź koniecznie w naszej galerii >>>>>Łukasz Kaczanowski
Jak teraz objawia się COVID? Specjaliści wyjaśniają, na co teraz zwracać uwagę, co należy wiedzieć o COVID, nowych wariantach choroby i często pojawiających się objawach. Obecnie, jak wskazują badania, dominującym objawem jest ból gardła. Rzadko pojawiają się natomiast objawy, które wcześniej odczuwał niemal każdy zakażony - duszności, bóle w klatce piersiowej, utrata zapachu i smaku. Jakie objawy COVID występują teraz najczęściej? Na jakie symptomy zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź koniecznie w naszej galerii.

Takie są teraz najczęstsze objawy COVID

Minęły prawie trzy lata, odkąd Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła COVID-19 globalną pandemią i chociaż wytyczne dotyczące bezpieczeństwa zostały zniesione, a życie wraca do tego, co było wcześniej, COVID wciąż jest i - zdaniem wielu ekspertów - nadal jesteśmy w pandemii

Eksperci są zgodni co do tego, że koronawirus ponownie zmutował a liczba przypadków zachorowań rośnie. Pojawiają się obawy nie tylko odnośnie kolejnych mutacji wirusa, ale również zimowej kumulacji zachorowań zarówno na koronawirusa jak i na grypę.

To Cię może też zainteresować

Omicron jest obecnie dominującym wariantem krążącym na całym świecie. Wariant ten jest bardziej zakaźny. Istnieje też większe ryzyko ponownego zachorowania u osób, które już były zakażone innym szczepem koronawirusa. Dobra wiadomość jest taka, że - jak sugerują badania - ryzyko ciężkiej choroby lub śmierci przy Omicronie jest niższe niż w przypadku poprzednich wariantów.

Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. U większości zarażonych osób rozwiną się objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez konieczności hospitalizacji. Objawy pojawiają się średnio po 5–6 dniach od zakażenia wirusem, mogą jednak wystąpić dopiero po 14 dniach. Nie każdy zakażony ma objawy. Około 33 proc. osób zauważyło żadnych objawów. Pacjenci z objawowym COVID-19 zwykle mają:

  • kaszel,
  • bóle mięśniowe,
  • bóle głowy,
  • gorączkę.

Takie są teraz najczęstsze objawy COVID - lista

Koronawirus może trwać kilka tygodni, kilka miesięcy a są też objawy, które nie znikną nigdy. Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku pandemii. Jednak teraz te objawy zmieniły się a niektóre - uważane za typowe dla koronawirusa, jak utrata węchu czy smaku - nie występują u pacjentów wcale. Co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu.

Obecnie, jak wskazują badania, dominującym objawem jest ból gardła. Rzadko pojawiają się natomiast objawy, które wcześniej odczuwał niemal każdy zakażony - duszności, bóle w klatce piersiowej, utrata zapachu i smaku.

Jakie objawy COVID występują teraz najczęściej? Na jakie symptomy zwrócić szczególną uwagę? Sprawdź koniecznie w naszej galerii:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska