Nowy Dodatek Elektryczny 2022 - zasady
Rada Ministrów przyjęła w poniedziałek (26 września) projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, przedłożony przez ministra klimatu i środowiska. Teraz projekt ustawy trafi do prac w Sejmie.
Rząd przewiduje wypłatę jednorazowego dodatku elektrycznego w wysokości nawet 1500 złotych. Świadczenie będą mogły otrzymać gospodarstwa domowe, które ogrzewają dom przy użyciu energii elektrycznej, w tym wykorzystują pompy ciepła - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Rozwiązanie obejmie wszystkie gospodarstwa domowe w kraju. Z rozwiązania będzie mogło skorzystać ok. 800 tys. gospodarstw domowych, na które rząd przeznaczy ok. 1 mld zł.
Zamrożenie cen energii elektrycznej
Dodatkowo w 2023 r. rząd zablokuje wzrost cen energii elektrycznej na poziomie z 2022 r. Od 1 stycznia 2023 r. rząd chce zorganizować system wsparcia w opłacaniu kosztów energii elektrycznej, w ramach tzw. Tarczy Solidarnościowej.
Polskie rodziny nie zapłacą wyższych rachunków za prąd do limitu 2 tys. kilowatogodzin (kWh). Jeszcze wyższy limit – do 2,6 tys. kWh – obejmie osoby z niepełnosprawnościami, natomiast dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników – limit wyniesie do 3 tys. kWh.
Tym osobom przysługuje Dodatek Elektryczny 2022 - lista
Dodatek elektryczny to jednorazowe wsparcie pieniężne. Przysługiwać ma osobom, które zamieszkują gospodarstwa domowe i ogrzewają je ogrzewają dom przy użyciu energii elektrycznej, w tym wykorzystują pompy ciepła. Zasady dodatku elektrycznego poznasz teraz w naszej galerii:
Więcej o tym przeczytasz w komunikacie "Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej" - KLIKNIJ TUTAJ
