Targi i wystawy rolnicze oraz ogrodnicze 2021 w Kujawsko-Pomorskiem. KPODR przypomina terminy

OPRAC.:
Agata Wodzień
Agata Wodzień
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego liczy na to, że uda się zorganizować plenerowe imprezy
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego liczy na to, że uda się zorganizować plenerowe imprezy Agata Wodzień-Nowak
Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego przedstawił kalendarz targów i wystaw planowanych w 2021. To tradycyjne imprezy przygotowywane przez ODR, w większości z wieloletnią tradycją. W harmonogramie znajdziemy takie wydarzenia, jak Lato na Wsi, AGRO-TECH czy Dni Pola. Czas pokaże, czy warunki i aktualne na dany moment obostrzenia pozwolą je przeprowadzić.

Zobacz wideo: Takie były Krajowe Dni Pola 2020 w Minikowie:

27 marca 2021 - Forum Pszczelarzy w Przysieku

Forum skupia naukowców, producentów sprzętu pasiecznego oraz rzeszę właścicieli pasiek z całej Polski. Celem Forum jest wymiana doświadczeń oraz zapoznanie się z najnowszymi wynikami badań naukowych i regulacjami prawnymi dotyczącymi pszczelarstwa.

8-9 maja 2021 Targi Lato na Wsi. Święto Smaku i Tradycji w Minikowie

Celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego pozarolniczej działalności na obszarach wiejskich, tradycji kulturowych, walorów przyrodniczych regionu, a także ekologicznych metod produkcji żywności. Pojawiają się tu również wystawcy z zakresu energii odnawialnej.

To też może Cię zainteresować

W ten sam weekend odbędzie się Regionalna Wystawa Drobnego Inwentarza. Celem wystawy jest pokazanie gatunków, ras i odmian zwierząt utrzymywanych w kraju i regionie kujawskopomorskim oraz przedstawienie postępu hodowlanego prezentowanych zwierząt.

Targom będzie towarzyszył konkurs Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów. To okazja do promocji polskich produktów regionalnych osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od wielu lat wytwarzanych tymi samymi metodami, według tych samych receptur.

W konkursie biorą udział: producenci żywności, a w szczególności rolnicy, którzy prowadzą rolniczy handel detaliczny, restauratorzy, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, szkoły gastronomiczne oraz pasjonaci kuchni tradycyjnej i regionalnej.

20 maja 2021 konferencja Eurorzepak w Minikowie

To coroczna międzynarodowa debata z udziałem przedstawicieli europejskich związków producentów roślin oleistych (EOA) oraz rolników i ekspertów zajmujących się uprawą rzepaku. Podczas debaty odbywają się prezentacje polowe odmian rzepaku oraz systemów ochrony i kompleksowego nawożenia tego gatunku roślin.

29-30 maja 2021 Dni Otwartych Drzwi Targi Rolno-Budowlane w Zarzeczewie

Celem imprezy o charakterze wystawienniczotargowym jest pogłębienie wiedzy z zakresu innowacji technicznych i technologicznych oraz wskazanie możliwości korzystania z programów wspierających rolnictwo i obszary wiejskie.

12-13 czerwca 2021 Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Grubnie

Podczas spotkania w powiecie chełmińskim ODR z partnerami chce zapoznać rolników z najnowszymi osiągnięciami i kompleksowymi technologiami z zakresu ochrony, nawożenia i hodowli roślin uprawnych. Impreza towarzyszy Krajowym Dniom Pola.

19-20 czerwca 2021 - Krajowe Dni Pola w Minikowie

Impreza o randze ogólnopolskiej odbędzie się w Minikowie 2. raz z rzędu. Planowana jest tu prezentacja postępu hodowlanego oraz demonstracja systemów ochrony, nawożenia, technologii uprawy, wspomagania decyzji, sposobów wdrażania innowacji w uprawie roślin. Demonstracje polowe umożliwią rolnikom porównanie w jednym miejscu pełnego potencjału odmian roślin uprawnych w ich optymalnych warunkach uprawy.

To też może Cię zainteresować

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie 2021 będą towarzyszyć Krajowym Dniom Pola w weekend 19-20 czerwca. Co roku jest to prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych oraz osiągnięć hodowlanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej, a także wspieranie procesów modernizacyjnych i rozwojowych gospodarstw rolnych. Równolegle zaplanowano w Minikowie Regionalną Kujawsko-Pomorską Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

8 sierpnia 2021 Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato w Zarzeczewie

Promocja i popularyzacja miodów i innych produktów pasiecznych oraz uświadomienie uczestnikom ważnej roli pszczół i owadów zapylających w przyrodzie.

7 września 2021 Dzień Kukurydzy i Soi w Minikowie

Możliwe będzie poszerzenie wiedzy i zweryfikowanie posiadanych doświadczeń i informacji na temat uprawy i ochrony kukurydzy oraz soi.

11 września 2021 Barwy Lata - Dary Jesieni, Dzień Ziemniaka w Przysieku

Podczas tej imprezy planowana jest popularyzacja produktów regionalnych, tradycyjnych, rękodzieła ludowego i przedsiębiorczości na wsi. Rozpowszechnienie konsumpcji ziemniaka wśród konsumentów.

19 września 2021 Jesienna Wystawa Ogrodnicza, Kulinarna promocja karpia w Minikowie

Impreza o charakterze wystawienniczo-targowym, której celem jest promocja konsumpcji karpia i produktów przetworzonych na jego bazie przez cały rok, a nie wyłącznie podczas świąt. Dodatkowo również promocja spożywania produktów wysokiej jakości pochodzących od lokalnych wytwórców.

11 listopada 2021 Święto Gęsi na Krajnie w Minikowie

Ostatnie z wydarzeń targowych przewidzianych przez KPODR w 2021 roku. Ma podnosić świadomość konsumentów dotyczącą spożycia gęsiny i jej walorów odżywczych, upowszechniać wiedzę, promować potrawy i produkty od lokalnych wytwórców.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie