- Pracujemy, oczywiście, dla zysku, ale naszym obowiązkiem jest płacenie podatków - dodaje Marek Kaliszek.
Pięć urzędów skarbowych dba o relacje z przedsiębiorcami
BCC już po raz 10. wyróżnił pięć regionalnych urzędów skarbowych, którym szczególnie zależy, by ich relacje z biznesem układały się jak najlepiej. Przedsiębiorcy wzięli pod lupę m.in. jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji i kompetencje pracowników.
- Od dawna wychodzimy z różnymi propozycjami dla przedsiębiorców - zdradza Urszula Maszewska, naczelniczka drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu, po raz kolejny wyróżniona przez BCC. - Organizujemy spotkania dla osób, które chcą założyć działalność gospodarczą. Firmy, które już istnieją, namawiamy do składania e-zeznań. Udało nam się też dotrzeć do 80 głównych księgowych dużych kujawsko-pomorskich firm.
Wyróżnieni w X. edycji konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy"
W konkursie "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" wyróżniono także Janusza Kaźmierskiego, naczelnika US w Tucholi, Krzysztofa Więckowskiego, naczelnika US w Sępólnie Krajeńskim (obaj odebrali dyplomy także w zeszłym roku) oraz: Jacka Kwiatkowskiego, naczelnika pierwszego US w Toruniu oraz Bogumiła Stańka, naczelnika US w Golubiu Dobrzyniu.
Urzędnicy: - Biznes to nasz przyjaciel
- Przedsiębiorcy to nasi przyjaciele, cenimy ich za to, że uczciwie płacą podatki - mówił podczas wczorajszej uroczystości Marcin Łoboda,dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy. - W zeszłym roku padł rekord, nasz biznes wzbogacił budżet o 5,8 mld zł, to o 20 procent więcej niż w 2010 roku. Również wziąwszy pod uwagę pierwsze pięć miesięcy tego roku, mamy już 12 procentowy wzrost w porównaniu do takiego samego okresu w poprzednim. Namawiam właścicieli firm oraz wszystkich podatników, by zrezygnowali z papieru i rozliczali się z nami przez internet. Będzie taniej i łatwiej.
Dyrektor Izby Skarbowej przy okazji ostrzegł nieuczciwych przedsiębiorców: - Będziemy bezlitośni wobec wizjonerów, którzy oszukują i nie płacą podatków. Szkodzą uczciwiej konkurencji, która przez szarą strefę musi czasami oferować towary droższe choćby o 23 procent, czyli o podatek VAT.
