Te osoby mogą dostać się do Wojsk Obrony Terytorialnej. Oto zasady rekrutacji do WOT

OPRAC.: mm
Te osoby mogą wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Chcesz zostać żołnierzem WOT? Należy spełnić kilka warunków, aby móc ubiegać się o wstąpienie do któregoś z batalionów WOT. Przedstawiamy zasady rekrutacji. Jakie warunki trzeba spełnić? Czytaj na kolejnych stronach ---->
Te osoby mogą wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Chcesz zostać żołnierzem WOT? Należy spełnić kilka warunków, aby móc ubiegać się o wstąpienie do któregoś z batalionów WOT. Przedstawiamy zasady rekrutacji. Jakie warunki trzeba spełnić? Czytaj na kolejnych stronach ---->Krystian Dobuszyński
Chcesz zostać żołnierzem WOT? Należy spełnić kilka warunków, aby móc ubiegać się o wstąpienie do któregoś z batalionów WOT. Przedstawiamy zasady rekrutacji.

Aby zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, należy złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacyjnym i przejść - w zależności od tego, czy kandydat ma już doświadczenie wojskowe czy nie - albo podstawowe 16-dniowe szkolenie kończące się przysięgą wojskową lub szkolenie wyrównawcze. Każdego roku odbywa się od kilku do kilkunastu takich szkoleń.

Na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej czytamy także: "Należy zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień właściwej terytorialnie dla pobytu stałego lub czasowego powyżej trzech miesięcy, a od grudnia 2018 r. wnioski o powołanie do terytorialnej służby wojskowej można również złożyć elektronicznie na platformie ePUAP (Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej)".

Zobacz także: Tyle można zarobić w WOT. Terytorialsi otrzymali podwyżki - oto stawki od marca 2023

W całej strukturze Wojsk Obrony Terytorialnej RP jest ponad 36 tysięcy żołnierzy ochotników. Do służby w ramach WOT może przystąpić każdy obywatel Polski, ale musi spełnić pewne warunki.

Kto może ubiegać się o wstąpienie do Wojsk Obrony Terytorialnej? Szczegółowe informacje przedstawiamy w naszej galerii.

"Terytorialsi" tworzą, jak sami zaznaczają, zgraną społeczność, wojskową rodzinę. Nie zostawiają swoich także w codziennej, pokojowej służbie – dbają o to, aby żołnierze pełniący służbę w święta nie czuli się samotni. Wspierają też kolegów na granicy białoruskiej, by wspomnieć o świątecznej akcji „Pierniki dla żołnierzy”.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie