
Oznajmienie, że potrzebujesz jakiejkolwiek pracy
Pokaż, że masz plan na siebie i szukasz określonego typu pracy. Rekruterzy lubią rozmawiać o motywacji do pracy w danej firmie, bo dzięki temu mają większą pewność, że będziesz pasującym kandydatem

Zdradzanie tajemnic poprzedniej firmy
Jeżeli szukasz pracy w tej samej branży, możesz zostać posądzony o niedyskrecję, lub plotkowanie. Przekazuj tylko informacje, które są istotne dla pracodawcy. Nie mów o zwyczajach szefa, o zacofaniu organizacyjnym lub o słabych wynikach poprzedniej firmy. Tego typu komentarze stawiają w złym świetle przede wszystkim Ciebie, a nie osoby, o których wspominasz.

Ziewanie
Może się zdarzyć, że rozmowa kwalifikacyjna zostanie zaplanowana w godzinach porannych. Mimo to powstrzymaj się od ziewania, które nie jest najlepszym wstępem do rozmowy o wyzwaniach zawodowych. Ziewanie jest równoznaczne ze znużeniem i będzie odczytane jako brak zainteresowania spotkaniem.

Uścisk dłoni
Ze sposobu podania ręki można wyczytać nastawienie rozmówcy. Słaby uścisk często jest odbierany jako przejaw niepewności, nieśmiałości oraz braku zdecydowania. Z kolei uścisk zbyt mocny często jest charakterystyczny dla osób gwałtownych, skłonnych do wahań nastrojów, a czasami mających tendencje do manipulowania innymi. Jeśli ktoś podaje ci same palce do uściśnięcia, może to oznaczać, że jest niepewny, introwertyczny albo że ma coś do ukrycia. Najlepsze wrażenie na rekruterze zrobimy, jeśli nasz uścisk dłoni nie będzie za mocny ani nie za lekki. Ważne, abyśmy wyciągnęli rękę przed siebie, dzięki czemu zostaniemy odebrani jako osoby komunikatywne.