https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Technik informatyk wśród najpopularniejszych

(erka)
Rodzice 150 absolwentów gimnazjów, nieprzyjętych do żadnej ze szkół średnich, walczą o otwarcie dodatkowych oddziałów.

Do tegorocznego naboru przystąpiło we Włocławku prawie dwa i pół tysiąca absolwentów gimnazjów. Do szkół ponadgimnazjalnych przyjęto 2330. Dla 150 zabrakło miejsca w wymarzonych przez nich placówkach i oddziałach o wybranym przez nich profilu. Część dzieci skorzystała z wolnych miejsc, które były w technikach oraz w liceach profilowanych. Rodzice pozostałych wszczęli jednak batalię o utworzenie dodatkowych klas. Tak stało się m.in. w przypadku bardzo popularnego profilu technik informatyk.

W Zespole Szkół Elektrycznych oraz w Zespole Szkół Technicznych powstały dwa dodatkowe oddziały. - Jeśli chodzi o licea ogólnokształcące, to będziemy się bronić przed otwarciem dodatkowych klas - mówi Paweł Gmys, specjalista do spraw informatyzacji Urzędu Miasta we Włocławku, nadzorujący nabór elektroniczny. Jego zdaniem stanowisko władz oświatowych w tym względzie jest nieugięte.

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

n
ninka
Masz racje, ucz sie ucz bo nauka to potegi klucz
g
gosc
Wszyscy do Liceum. A potem do pośredniaka.
F
Falkoś
Żeby mieć oczekiwania trzeba najpierw się uczyć, a nie teraz płakać. Ja w tym roku dostałem się do LMK i LZK (sprawdzałem punkty ze znajomymi) a i tak wybrałem "Elektryka". Także jak ktoś jest ambitny to niech najpierw zapracuję na spełnienie tych ambicji, a nie oczekuje, że mu się należy BO ON/A CHCE. Podejście takie jak pani powyżej jest żałosne. Ktoś mądry kiedyś powiedział "Ucz się, ucz. Nauka to potęgi klucz"- warto się nad tym zastanowić.
~włocławianka~
A dlaczego stanowisko władz jest nieugięte? Kim jest p.Gmys? Rzecznikiem pani Naczelnik? Jeśli zabrakło miejsc dla uczniów, chcących uczyć się w klasach licealnych, to czemu kieruje się ich do szkół zawodowych i techników? Chyba trzeba odpowiadać na zapotrzebowanie uczniów i oczekiwania rodziców? Czyta się o trendach zmierzających do kształcenia zawodowego, ale widać nie potwierdzają się one we Włocławku i trzeba to przyjąć z pokorą. W Zespół Szkół Elektrycznych zainwestowano pieniądze i tam mają powstawać nowe klasy, w Zespole Szkół Technicznych również( czy ktoś tam nie ma swojego interesu?), a przecież to za miejscami w liceach ,,uganiają się" uczniowie i ich rodzice. Jest jeszcze czas, by to zmienić , drogie władze miasta Włocławek....
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska