Tenis. ATP Metz. Hubert Hurkacz przegrał po walce z Lorenzo Sonego

Piotr Rutkowski
Andrzej Szkocki / Polska Press
Hubert Hurkacz przegrał w dwóch setach z Włochem Lorenzo Sonego w półfinale halowego turnieju ATP 250 w Metz (pula nagród: 534,555 euro). Tym samym nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem.

I set

W pierwszym secie obaj panowie pewnie utrzymywali swoje serwisy, i doszło do tiebreaka. W dodatkowej rozgrywce pierwsze trzy punkty padły łupem returnujących... Potem jednak serwujący wygrywali swoje podania, i zrobiło się 5:4 dla Włocha. Następnie doszło do straty serwisowej Polaka. Ostatecznie reprezentant Italii wygrał tieabreaka do 5.

Polak zanotował 4 asy (przy 1 Włocha), i miał 76% punktów wygranych po pierwszym serwisie (przy 83% Włocha).

II set

Na początku drugiej partii zarówno Polak jak i Włoch mieli drobne problemy z utrzymywaniem swoich serwisów, ale ostatecznie obyło się bez przełamań. Jest 3:2 dla wrocławianina. W siódmym gemie, przy serwisie Polaka, doszło do pierwszych break pointów w meczu, i niestety też pierwszego przełamania. Zrobiło się 4:3 dla Włocha, który następnie pewnie wygrał swoje podanie. Potem oboje utrzymali swoje serwisy, i ostatecznie reprezentant Italii wygrał tą partię 6:4, i całe spotkanie. Dla Włocha było to trzecie zwycięstwo nad Polakiem, wcześniej wygrywał w Wiedniu i w Budapeszcie.

Wynik półfinału gry pojedynczej turnieju ATP 250 w Metz

Lorenzo Sonego - Hubert Hurkacz (2) 7:6(5), 6:4

Finałowym rywalem Włocha będzie albo Szwajcar Stan Wawrinka, który dostał się do turnieju głównego przez kwalifikacje, albo Kazach Alexander Bublik, rozstawiony w turnieju z "siódemką". Z kolei Hubert wybiera się teraz do Kazachstanu, gdzie w dniach 3-9 października odbędzie się turniej rangi ATP 500.