Mateusz Pietras
Magda Linette w drugiej rundzie China Open
Magda Linette w drugiej rundzie China Open JADE GAO/AFP/EAST NEWS
W 1. rundzie turnieju tenisowego WTA1000 - "China Open", który odbywa się na twardych kortach w Pekinie (pula nagród: 8 127 389 dolarów), Magda Linette wygrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 5:7, 6:1, 6:2. Mecz trwał dwie godziny i trzynaście minut. Rywalka naszej zawodniczki to była liderka światowego rankingu i dwukrotna zwyciężczyni Australian Open. Poznanianka po raz drugi wygrała mecz z Białorusinką. Za awans do kolejnej rundy, Linette zarobiła 52 000 dolarów.

W pierwszej rundzie China Open (ranga 1000) rywalką Magdy Linette była dwukrotna mistrzyni Australian Open Wiktoria Azarenka. Obie tenisistki czterokrotnie rywalizowały ze sobą. Wszystkie starcia miały miejsce na nawierzchni twardej. Tylko raz udało się Poznaniance wygrać z byłą liderką światowego rankingu WTA. W tym roku grały ze sobą dwukrotnie. W Montrealu triumfowała Białorusinka, natomiast w Miami Open lepsza okazał się Linette, która wygrała w trzech setach przechodząc trzecią rundę.

Dwa lata wcześniej Azarenka wyeliminowała Linette podczas Indian Wells w 2021 roku. Pierwsze spotkanie zawodniczek odbyło się w 2016 roku. W Miami wygrała Wiktoria Azarenka.

Wyrównany pierwszy i przebudzenie w drugim

Do pewnego momentu Polka i Białorusinka utrzymywały serwis. Pierwsze przełamanie na kortach twardych w Pekinie miało miejsce w piątym gemie. Na prowadzenie wyszła Azarenka, która ,,na sucho'' wygrała przy serwisie dwudziestej piątej rakiety świata. Przełamanie powrotne nastąpiło za moment. Kluczowy okazał się gem numer jedenaście, w którym Poznanianka nie poradziła sobie przy serwisie. Rywalka wykorzystała niemoc w kolejnym gemie, który okazał się ostatnim w secie.

Magda Linette odpowiedziała najlepiej jak tylko można było. Od stanu 1:1 zwyciężyła pięć gemów, zaskakując tenisistkę rozstawioną z numerem czternastym. Wygrała 6:1. Biało-Czerwona poprawiła return oraz pierwszy serwis.

Trzeci set to praktycznie kopia poprzedniej partii. Polka bardzo szybko zbudowała sobie przewagę (4:1), którą nie straciła do końca. Poznanianka wygrała 6:2 W drugiej rundzie zagra ze zwyciężczynią meczu Jennifer Brady - Peyton Stearns.