Festiwal odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji Profilaktyka a Teatr, pod egidą Komendy Głównej Policji. Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka wystąpiło pięć grup teatralnych wyłonionych podczas eliminacji. Były to ekipy z gimnazjów w Inowrocławiu, Pakości i Krusziwcy.
Nagrody
Główną nagrodę festiwalu wywalczył Teatr Aktywnej Młodzieży z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu za spektakl "Tik-tak" w reżyserii Arlety Piejko. Grupa ta otrzymała również wyróżnienie za piękno przekazu artystycznego. Drugą nagrodę przyznano spektaklowi "Blog", wystawionemu przez Teatr Kamago z Gimnazjum w Pakości.
Jury przyznało też nagrody: Teatrowi Zakręt II z Kruszwicy - za wartości profilaktyczne spektaklu "Krótkiej historii ciąg dalszy" oraz Teatrowi Alamakota z Inowrocławia - za spektakl "Posłuchaj". Najlepszym reżyserem festiwalu została Arleta Piejko (Teatr Aktywnej Młodzieży).
Nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Adam Śmiełowski (Teatr Aktywnej Młodzieży). Wyróżniono też grę Kamila Kosińskiego (Teatr Bezimienni z Gimnazjum nr 4) oraz Marleny Wiatr i Darii Bursztynowicz (Teatr Kamago z Pakości).
Nagrodę specjalną Danuty Łazur, koordynatora festiwalu , otrzymał Teatr Bezimienni za spektakl "Poszukiwania".
Powiedzieli
- Młodzież pokazała, że tu warto żyć i tu dba się o ludzkie życie, czyli o najważniejsze wartości - skomentował występy inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji, przewodniczący jury.
- Jestem zaskoczony dojrzałością podejścia młodych ludzi do prezentowanych treści. Pokazanie na scenie problemów związanych z wyobcowaniem, czy brakiem akceptacji w rodzinie jest dużym wyzwaniem dla profesjonalnych artystów, a naszej młodzieży udało się poruszyć publiczność - dodał starosta Tadeusz Majewski.