Gazeta Pomorska

To perła polskiej zbrojeniówki. 70 lat Nitro-Chemu w Bydgoszczy [zdjęcia]

- W 1992 roku Nitro- Chem został powołany jako samodzielna spółka i tylko ciężka praca i determinacja załogi sprawiły, że firma odniosła taki sukces.

Arkadiusz Wojtasiewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/33] Następne

To perła polskiej zbrojeniówki. 70 lat Nitro-Chemu w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo]

- W 1992 roku Nitro- Chem został powołany jako samodzielna spółka i tylko ciężka praca i determinacja załogi sprawiły, że firma odniosła taki sukces. Jest perłą polskiego przemysłu zbrojeniowego - powiedział Krzysztof Kozłowski, prezes Zakładów Chemicznych Nitro-Chem w Bydgoszczy podczas oficjalnego jubileuszu 70. lat istnienia zakładu, który odbył się (14 września) w Kinoteatrze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. - Jesteśmy największym producentem materiałów wybuchowych w Europie i jednym z największych na świecie. Dbamy o środowisko, na co wydajemy ogromne kwoty. Rozwijamy się i planujemy kolejne inwestycje.

Najlepszy eksporter zbrojeniówki

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem w Bydgoszczy zatrudniają 450 pracowników. 80 produkcji trafia na eksport. Głównym odbiorcą są Amerykanie, ale bydgoskie materiały wybuchowe są znane na wszystkich kontynentach.

Wybuchowa impreza! Pracownicy Zakładów Chemicznych Nitro-Chem w Bydgoszczy świętowali 70. urodziny firm

Tomasz Latos, poseł na Sejm odczytał okolicznościowy list od Mateusza Morawieckiego, w którym premier podkreślił, że bydgoska spółka w Polskiego Grupie Zbrojeniowej cieszy się zasłużoną renomą, to znana i ceniona marka, bardzo ważna firma dla obronności kraju. Zwrócił uwagę na prestiżowy kontrakt Nitro-Chemu z sojusznikami z USA.

Podczas niedawnego, Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, Nitro-Chem otrzymał tytuł "Najlepszego eksportera polskiej obronności".

Rząd wesprze inwestycje Nitro-Chemu

14 września zakłady chemiczne dostały marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

- 70 lat to jeszcze nie wiek, ile ma niepodległość Polski, ale wiek zasłużony - mówił Jakub Skiba, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Wyniki finansowe bydgoskiej spółki stawiają ją na drugim miejscu w PGZ, w której skład wchodzi 60 podmiotów. Wszystko wskazuje na to, że Nitro-Chem otrzyma wkrótce wsparcie rządu dla swoich inwestycji.

Polecamy