To pewne: jeszcze w styczniu burmistrz powoła zastępcę

  To pewne: jeszcze w styczniu burmistrz powoła zastępcę

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz Artur Mikiewicz (z lewej) oficjalnie - juz bez żadnych wątpliwości - potwierdził, że to Piotr Murawski (z prawej) będzie jego zastępcą. Powoła

  Burmistrz Artur Mikiewicz (z lewej) oficjalnie - juz bez żadnych wątpliwości - potwierdził, że to Piotr Murawski (z prawej) będzie jego zastępcą. Powoła go jeszcze w tym miesiącu ©Monika Smól

  Burmistrz podsumował kilka tygodni pracy. - Dla mnie był to okres bardzo intensywnej pracy i tak będzie przez pięć lat - mówi Artur Mikiewicz. - W styczniu zamierzam powołać swojego zastępcę, którym będzie Piotr Murawski.
  Burmistrz Artur Mikiewicz (z lewej) oficjalnie - juz bez żadnych wątpliwości - potwierdził, że to Piotr Murawski (z prawej) będzie jego zastępcą. Powoła

  Burmistrz Artur Mikiewicz (z lewej) oficjalnie - juz bez żadnych wątpliwości - potwierdził, że to Piotr Murawski (z prawej) będzie jego zastępcą. Powoła go jeszcze w tym miesiącu ©Monika Smól

  Okazją do pierwszych podsumowań był mijający miesiąc od objęcia przez nowego włodarza stanowiska.

  - Przed nami wiele wyzwań. Na bieżąco będziemy rozwiązywać problemy - zapewnia „pierwszy” w mieście.

  Wiele spotkań za nim  Za burmistrzem już trzy sesje nowej Rady Miasta Chełmna.

  - Na ostatniej wyraziłem optymizm dotyczący współpracy z radnymi - mówi burmistrz. - Jestem przekonany, że sprawy miasta, jego mieszkańców będą nas łączyły. Posiedzenia trzech komisji - budżetu, oświaty i bezpieczeństwa pokazały, że dobra współpraca jest możliwa.

  Co burmistrz robił przez pierwsze tygodnie?

  - Poświęciłem je na spotkania z przedstawicielami instytucji działających w mieście: urzędów i organizacji pozarządowych, służb mundurowych czuwających, służby zdrowia, instytucji kultury, klubów sportowych - wymienia. - Prowadziłem rozmowy z marszałkiem województwa, radną sejmiku Katarzyną Lubańską, starostą, wójtami ościennych gmin, posłami i senatorami z regionu. Budowanie dobrych relacji uważam za istotne. Będę chciał się spotkać z burmistrzem Świecia i przedsiębiorcami. Na początku urzędowania nie da się uniknąć niespodzianek wynikających z podjętych przez inne osoby decyzji, czy przyjętych harmonogramów. Będę chciał mieć wpływ na okres prowadzenia wszelkich prac w naszym mieście. Będę przekonywał radnych do wprowadzenia do budżetu inwestycji wymiany oświetlenia na bardziej efektywne. To pilna sprawa, wpływa na bezpieczeństwo.

  Wskazuje, że na tablicy w jego gabinecie wisi program wyborczy, który zamierza realizować.

  - Priorytetami są bezpieczeństwo, polityka mieszkaniowa i rozwój gospodarczy - wylicza. - Zaczną działać społeczne zespoły przy burmistrzu : ds. rozwoju gospodarczego, ds. promocji i turystyki, ds. wprowadzenia Chełmna na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bardzo istotnym zadaniem jest polityka informacyjna urzędu i komunikacja z mieszkańcami. Prowadzimy rozmowy nad skutecznymi sposobami prowadzenia dialogu. Radni Komitetu Chełmno Miasto Mieszkańców rozpoczęli regularne dyżury - raz w tygodniu, w środy od godz. 15 do 16 w biurze rady. Ja będę organizować co najmniej raz na kwartał spotkania z mieszkańcami. Pierwsze - w lutym lub marcu.

  Planuje zadbać o dialog  Urząd miasta będzie czynny w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 7.30 do 15.30, w środy -7.30 - 16.30, w piątki 7.30 - 14.30.

  - Myślę o powołaniu specjalisty ds. komunikacji z mieszkańcami, który oprócz prowadzenia polityki informacyjnej urzędu, będzie odpowiedzialny za pierwszy kontakt z mieszkańcami - zapowiada Artur Mikie-wicz. - W lutym odbędą się Chełmińskie Walentynki. Koordynowanie przygotowaniami imprez powierzyłem Kamili Cieślewicz z ChDK, która przygotowała atrakcyjny program. Wśród gwiazd wystąpią Margaret i zespół Raz Dwa Trzy. Imprezy nie wypromuje Polsat, gdyż mój poprzednik nie poczynił wiążących ustaleń i nie zabezpieczył środków na ten cel w przyszłorocznym budżecie.

  Do tego tematu wrócimy.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej