Tomasz Polewka (Ruch Grudziądz) podwójnym wicemistrzem Polski

(marz)
Przed samymi świętami grudziądzki pływak Tomasz Polewka wywalczył dwa srebrne medale mistrzostw Polski seniorów Archiwum GP
Wspaniały prezent na święta sprawił sobie, trenerowi, kibicom i rodzinie pływak UKS Ruch Grudziądz Tomasz Polewka. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim wywalczył w gronie seniorów dwa srebrne medale: na 50 i 100 m grzbietem.
Tomek Polewka

specjalizuje się dokładnie w tych samych konkurencjach, co mistrz świata Radosław Kawęcki: 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym. Grudziądzanin na razie zdobywa doświadczenie, uczy się, ale już konkuruje ze ścisłą, polską czołówką.

W mistrzostwach Polski seniorów w Ostrowcu Polewka najpierw startował na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Dotarł pewnie do finału, w którym zajął 4. miejsce. Zwyciężył Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) z czasem 1:52.12, 2. miejsce zajął Krzysztof Jankiewicz (Nawa Skierniewice, 1:55.66), 3. Daniel Świetlicki (PZP,1:57.10), 4.Tomasz Polewka (Ruch Grudziądz) - 1:57.91. Polewka ma dopiero 18 lat, gdy Kawęcki i Jankiewicz po 21, zaś Świetlicki 22.

W rywalizacji na dystansie 50 m stylem grzbietowym już w eliminacjach Polewka był najszybszy. Osiągnął czas: 24.65, gdy Kawęcki 24.81, a Jankiewicz 24.96. W finale jednakże nie zdołał pokonać Kawęckiego i zajął bardzo mocne 2. miejsce, zdobywając srebro. Zwycięzca osiągnął czas 24.01, a Polewka 24.17.

Tomasz Polewka startował też na 100 m stylem grzbietowym. Tym razem uległ tylko Krzysztofowi Jankiewiczowi (52.73), osiągając czas 53.17. Wywalczył drugi srebrny medal MP. Wyniki:

Tomasz Polewka jest uczniem klasy III E I LO im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu.