- Toruńskie trasy rowerowe osiągają bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich rankingach. W ubiegłym roku Toruń udowodnił, że jest miastem wysoce przyjazny rowerzystom i zdobył drugie miejsce wśród 39 miejscowości biorących udział w rankingu magazynu Rowertour - tłumaczy Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
W ramach programu poprawy infrastruktury rowerowej przewidziano budowę ok. 80 kilometrów nowych ścieżek rowerowych, poprawę bezpieczeństwa, tj. malowanie i oznaczanie dróg, obniżenie krawężników oraz instalację oświetlenia. - Chcemy utrzymać poziom, a nawet piąć się w górę, dlatego planujemy nie tylko rozbudowę, ale modernizację istniejących już tras rowerowych - dodaje Rafał Wiewiórski.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
W pierwszym etapie konsultacji społecznych pojawił się szereg uwag i opinii dotyczących stanu dróg rowerowych i oczekiwań co do stanu docelowego. Zebrane wnioski i plan działania zawarte zostały w dokumencie pod nazwą „Koncepcja rozwoju komunikacji rowerowej w Toruniu na lata 2017-1023”, który czeka na ocenę oraz wstępną weryfikację. Program dostępny będzie w dniach 7-23 marca na stronach internetowych UMT.
Dla mieszkańców zainteresowanych rozwojem komunikacji rowerowej 14 marca o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie informacyjne w Domu Harcerza. Realizacja programu rozwoju infrastruktury rowerowej ma na celu poprawić warunki poruszania się rowerem po mieście, zredukować emisję spalin i hałasu, a także zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu.
Pogoda na dzień (02.03.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news