- Niektóre z polskich obiektów podziemnych są znane od lat, ale od niedawna, skupiają większą uwagę jako atrakcyjne produkty turystyczne - opowiada Paweł Bukowski z toruńskiego Fortu IV. - Ostatnie lata pokazały dynamiczny rozwój nowych produktów turystycznych. Nowe oznacza lepsze? Tak, jeśli w procesie wchodzenia na rynek unikniemy czekających na nas pułapek.
Co dokładnie będzie się działo podczas spotkania forum Stowarzyszenia Podziemnych Tras Turystycznych Polski?
- Istotnymi punktami będą prelekcje poświęcone przygotowaniu długofalowej strategii promocyjnej produktu turystycznego - zdradza pan Paweł. - Przewidziano wystąpienia poświęcone ochronie nietoperzy, ekstremalnej eksploracji obiektów podziemnych oraz prezentację podziemnych atrakcji turystycznych na terenie kujawsko-pomorskiego.
Zerknij na rozpiskę
Cykl sobotnich wykładów w toruńskiej twierdzy wystartuje o godz. 10. Przez ok. pół godziny będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o roli certyfikowania produktów turystycznych.
O godz. 11 wystąpi Emilia Depczyńska z prelekcją: Myśl globalnie, działaj lokalnie - rola organizacji turystycznych w rozwoju i promocji turystyki na przykładzie Torunia.
Dr Ewa Szczepańska z Wyższej Szkoły Bankowej opowie o kreowaniu i wdrażaniu na rynek produktu turystycznego.
O godz. 11.45 wystąpi Jerzy Roszkiewicz z mini wykładem "Podziemny produkt turystyczny - definicja i szanse na rynku turystycznym w Polsce".
Przedstawicielka toruńskiej twierdzy, Emilia Czerwińska, ogłosi prelekcję "Historia na sprzedaż? Fort IV droga do produktu turystycznego ".
Lech Narębski z Urzędu Marszałkowskiego zdradzi, jak zachować oryginał w przestrzeni miejskiej.
Po przerwie kawowej, o godz. 13 będzie przemawiać gość z krakowskiego muzeum. Tytuł prelekcji? "Podziemia nie mogą być nudne! - szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie".
Robert Kęsy i Przemek Wołoszyk opowiedzą o Esktremalnym Zwiedzaniu Niedostępnej Polski.
O 13.40 głos zabierze Marian Chojnowski, pasjonat militariów i eksplorator, który odpowie na pytanie czy wydobywanie podziemnych skarbów to dla nich ratunek czy akt wandalizmu.
Od godz. 14 do 14.30 przewidziana przerwa obiadowa. Po niej wystąpi dr Krzysztof Kasprzyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Opowie o ... nietoperzach.
Zwiedzanie z duchami
Zgodnie z planem podczas forum zostaną przedstawione podziemne produkty turystyczne. Będą to: grudziądzkie podziemia, NGL Betribe w Bydgoszczy oraz bunkier Krąpiewo.
Nie zabraknie takich atrakcji jak: zwiedzanie Torunia z przewodnikiem i Fortu IV z duchami.
A w niedzielę szykuje się wyjazd do Bydgoszczy i Krąpiewa.
Chcesz wziąć udział w weekendowym forum? Skontaktuj się z toruńskim fortem przy Chrobrego.
Telefon: 56 655 82 36.
Więcej informacji na www.fort.torun.pl.
