Toruń Wilamy 2011 rozdane
- Kolejny to już chyba będzie za całokształt twórczości, a to być może będzie oznaczać koniec kariery - śmiał się Mycan, odbierając po czterech latach kolejnego Wilama w kategorii: najpopularniejszy aktor Teatru im. Wilama Horzycy. - Cieszę się, że mogę brać udział w tym "zorganizowanym obłędzie".
Toruńska publiczność sprawiła aktorowi nie lada niespodziankę, tym bardziej że w tym roku Tomasz Mycan obchodzi 10-lecie pracy na deskach toruńskiego teatru. Dekadę temu zadebiutował rolą Zbyszka w "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Andrzeja Bubienia. Z sobotniej gali Tomasz Mycan wrócił nie tylko z nagrodą publiczności, ale też z voucherem na wycieczkę zagraniczną, którego fundatorem jest firma Toruń-Pacific.
Wszystko o imprezach w Toruniu
Przyjaciele nie zawiedli
W tym roku Wilamy rozdano po raz dwunasty. Mecenasem teatru została firma Toruń-Pacific, a przyjacielem teatru - emerytowana nauczycielka języka polskiego Ewa Dudzińska, która już od 20 lat jest wierna Wilamowi Horzycy. W kategorii: edukacja teatralna zwyciężyło I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, którego uczniowie od lat, nie zważając na 80-kilometrową odległość, odwiedzają regularnie Teatr Horzycy.
Wilamy rozdane. Jolanta Teska najpopularniejszą aktorką roku
Tradycją jest już, że wybrani aktorzy odjeżdżają z teatru... rowerami. Tym razem te nagrody specjalne od właścicieli toruńskiego salonu rowerowego Pawła i Tadeusza Kwiatkowskich powędrowały do Niko Niakasa i Mirosławy Sobik. Wręczający nagrodę Tadeusz Kwiatkowski żartobliwie nawiązał do roli Niko Niakasa w spektaklu "Zimowe ceremonie", gdzie aktor wcielił się w rolę biegacza, który mimo iż wierzy, że codzienny jogging zapewni mu młodość i długowieczność, szybko kończy żywot.
- Pewnie gdyby zamiast biegać jeździł na rowerze, skończyłoby się to inaczej - żartował fundator nagrody
12 lat minęło
Przypadającą w tym roku już po raz dwunasty galę wręczenia Wilamów poprowadzili aktorzy Teatru Horzycy: Anna Magalska-Milczarczyk i Jarosław Felczykowski. Na wstępie odczytano przesłanie do ludzi teatru przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, które w tym roku wygłosił Johna Malkovich. Święto teatru obchodzone jest na całym świecie od 1962 r., w tym roku świętowany jest więc po raz 50.
Galę Wilamów poprzedziła premiera spektaklu Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej "Nadia. Portret Wielokrotny" wg Czechowa z muzyką Michała Lorenca.
Kolejne Wilamy już za rok.
Czytaj e-wydanie »