Toruńscy karatecy w czołówce wielkiego turnieju

Natalia Pęk w trakcie wykonywania efektownej techniki
Natalia Pęk w trakcie wykonywania efektownej techniki Kumade
Świetny występ młodych karateków z Torunia. W międzynarodowej stawce we Wrocławiu wywalczyli kilka miejsc na podium.

Kumade zaprasza

Toruński Klub Karate Tradycyjnego Kumade zaprasza wszystkich chętnych na treningi karate. Więcej informacji na www.karatekumade.com lub w siedzibie klubu na terenie Ośrodka Mentor-Sport w Toruniu przy ul. Szosa Chełmińska.

13-osobowa reprezentacja Toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego, prowadzonego przez sensei Annę Kulczyńską, wzięła udział w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju dla Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym "Wratislavia Cup 2012". Wśród 300 zawodników znalazły się ekipy z Polski, Czech, Ukrainy i Litwy.

Zawodnicy z Torunia rozpoczęli sezon startowy z ogromnym zaangażowaniem, a wyniki są tego najlepszym dowodem. W kata indywidualnym juniorów młodszych Michał Załuński pokonał wszystkich rywali. Paulina Stasiak, która rywalizowała w kategorii juniorów zajęła 3 miejsce w kumite i 4 w kata indywidualnym.

Toruń - wiadomości

Do zawodników w czołówce swojej kategorii wiekowej dołączyła również Natalia Pęk, która zajęła 4 miejsce w kata indywidualnym juniorów młodszych. Dzięki wynikom osiągniętym we Wrocławiu, zawodnicy zdobyli kolejne punkty w klasyfikacji klubowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

- To już kolejne zawody w bogatej 10-letniej historii klubu, w których nasi zawodnicy zajmują wysokie punktowane miejsca. Udany występ we Wrocławiu były dobrym sprawdzianem umiejętności, przed najważniejszymi imprezami 2012 roku - podkreśliła sensei Anna Kulczyńska.

Teraz torunianie będą się przygotowywać do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. - Szczyt formy planujemy osiągnąć na Mistrzostwa Polski Juniorów. Najmłodsi natomiast będą mieli swój sprawdzian podczas majowego Pucharu Polski, który będzie przepustką do udziału w Pucharze Europy - dodaje Kulczyńska.