Z ulicy Szerokiej znikają kolejne znane marki sklepowe. W ostatnich miesiącach zamknięto Reserved, L Marconi, Carry, Reporter.
To nie jedyny kłopot na Starówce. Cały szereg problemów, które powodują obumieranie Starego Miasta, rozpoznano i zdefiniowano podczas programu Restart. W raporcie pokazano skalę zjawisk oraz rekomendowano działania naprawcze. Co dzieje się teraz?
Czytaj także: Rada okręgu staromiejskiego w Toruniu: Razem zmieńmy Starówkę!
Pod koniec października zeszłego roku prezydent powołał zespół ds. zabytkowej dzielnicy. Urzędnicy mieli za zadanie przedstawić własne propozycje działań zmierzających do rozwiązania problemów Starówki oraz jej społecznego i gospodarczego ożywienia. Pakiet ok. 60 zadań będzie znany w połowie lutego.
- To są propozycje w większości ujęte w Restarcie - mówi Andrzej Szmak, dyrektor biura toruńskiegocentrum miasta. - Nie chcę ich wymieniać, dopóki dokumentu nie zaakceptuje prezydent.
Wiadomo, że niektóre z nich już są realizowane. Wczoraj na sesji radni przyjęli uchwałę, która zwalnia drobnych przedsiębiorców od obowiązku uzyskiwania corocznej zgody na prowadzenie handlu. Ma to uprościć procedurę i ożywić biznes.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Jest też kolejny pomysł na zagospodarowanie placu Podominikańskiego. Oprócz ławek i makiety dotykowej stanie tu nowoczesny plac zabaw. Na razie miasto nie zdradza, ile kosztować będzie cały program naprawczy Starówki. - Część zadań nie wymaga wielkich pieniędzy - mówi Szmak.
Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców