https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaczynamy testować pomysły na toruńską Starówkę

KAF
W tym budynku przy ul. Strumykowej działała pierwsza w Toruniu profesjonalna fabryka pierników. Teraz będzie tu muzeum
W tym budynku przy ul. Strumykowej działała pierwsza w Toruniu profesjonalna fabryka pierników. Teraz będzie tu muzeum www.torun.pl
Za kilkanaście dni poznamy plan ratowania Starówki. Na razie miasto próbuje zachęcić przedsiębiorców do aktywniejszego handlowania na Starym Mieście.

Sklepikarze na Starówce będą mogli wystawiać towary przed budynkami. "Wystawki" o kreślonych rozmiarach przedsiębiorcy mogą wystawiać bez konieczności ubiegania się o pozwolenie np. od Miejskiego Zarządu Dróg.

To jeden z pomysłów na ubarwienie handlu na Starówce. Miasto zapowiada, że za kilkanaście dni przedstawi pełen pakiet rozwiązań dla ratowania obszaru staromiejskiego i ożywienia go. - Będzie to plan na wiele miesięcy - zapowiada prezydent Michał Zaleski. - Znajdą się tam pomysły wypracowane w programie Restart. Będą to rozwiązania zarówno gospodarcze jak i społeczne.

Na razie miasto szykuje się do akcji promocyjnej "Toruń za pół ceny", czyli weekendu podczas którego możemy korzystać z wybranych usług i produktów w mieście za 50 proc. ich ceny. Tym razem akcja odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia. W poprzedniej, wrześniowej edycji w tym wydarzeniu wzięło udział 111 lokali i instytucji. Atrakcje i rabaty przyciągnęły na toruńską Starówkę tłumy mieszkańców i turystów. Ze zniżkowej oferty skorzystało blisko 33 tys. osób, w tym ok. 8 tys. gości spoza Torunia.

Nową atrakcją przyciągającą na Starówkę ma być muzeum "Świat Toruńskiego Piernika". Miasto przystąpi niebawem do adaptacji historycznego budynku przy ul. Strumykowej na jego potrzeby. Co ciekawe, w budynku tym działała niegdyś pierwsza w Toruniu profesjonalna fabryka pierników.

Czytaj także: W Toruniu powstanie kolejne muzeum piernika. Po co, skoro istnieją już dwa takie miejsca?

Będzie tam można nie tylko poznać historię pienika czy zobaczyć ciekawe eksponaty, ale także - jak teraz w Domu Kopernika - samodzielnie wypiekać tradycyjne specjały.

Adaptacja budynku zakończy się latem 2014 r. Jej koszt, wraz z zakupem wyposażenia, zaplanowano na poziomie 3,2 mln zł. Część pieniędzy udało się pozyskać z dotacji unijnych.

Wiadomości z Torunia

Czytaj e-wydanie »

Baza firm z Twojego regionu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jann
Po co ratować starówkę tutaj ,skoro 100 razy ładniejsza jest w Gdańsku?
Tam tylko 65 minut autostradą ipo krzyku.
d
dojrzały gość
toruńska starówka dawno umarła !! nie ma po co tam jechać i chodzić !! bank siedzi na banku a kto z nas potrzebuje kredyty?? nikt !!brak darmowych parkingów i sklepów zniszczył starówkę !!nie bywamy tam już od 2 lat i większość naszych znajomych również tam nie bywa!!
l
luizjana
Te miasto umarło śmiercią naturalną, ja tm tylko idę coś zjeść i to jest wszytsko nic innego tam nei ma jużnawet nie wspomne o tragicznych klubach nocnych
p
patrzmy realnie
Nic już nie pomoże Starówce pomimo wpisanie architektonicznego układu ulic na listę UNESCO.

Torunianie unicestwiają wszystkich konkurentów np .Grudziądz ma wg informacji w necie ,blokowany wpis swoich zabytków, pieniądze z lotniska w Bydgoszczy ponad 24,5 mln euro Caubecki zainewstował w rudery pokrzyżackie, które miały być kołem zamachowym gospodarki regionu a tymczasem go uśmiercają a wraz z nim i Starówkę.
Przykładów pazerności ,obłudy marszałków i polityków toruńskich jest bez liku.

Proces degradacji Starówki będzie postępował ,co jest naturalne nawet w myśl przysłowia "chytry, pazerny dwa razy traci"
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska