Sklepikarze na Starówce będą mogli wystawiać towary przed budynkami. "Wystawki" o kreślonych rozmiarach przedsiębiorcy mogą wystawiać bez konieczności ubiegania się o pozwolenie np. od Miejskiego Zarządu Dróg.
To jeden z pomysłów na ubarwienie handlu na Starówce. Miasto zapowiada, że za kilkanaście dni przedstawi pełen pakiet rozwiązań dla ratowania obszaru staromiejskiego i ożywienia go. - Będzie to plan na wiele miesięcy - zapowiada prezydent Michał Zaleski. - Znajdą się tam pomysły wypracowane w programie Restart. Będą to rozwiązania zarówno gospodarcze jak i społeczne.
Na razie miasto szykuje się do akcji promocyjnej "Toruń za pół ceny", czyli weekendu podczas którego możemy korzystać z wybranych usług i produktów w mieście za 50 proc. ich ceny. Tym razem akcja odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia. W poprzedniej, wrześniowej edycji w tym wydarzeniu wzięło udział 111 lokali i instytucji. Atrakcje i rabaty przyciągnęły na toruńską Starówkę tłumy mieszkańców i turystów. Ze zniżkowej oferty skorzystało blisko 33 tys. osób, w tym ok. 8 tys. gości spoza Torunia.
Nową atrakcją przyciągającą na Starówkę ma być muzeum "Świat Toruńskiego Piernika". Miasto przystąpi niebawem do adaptacji historycznego budynku przy ul. Strumykowej na jego potrzeby. Co ciekawe, w budynku tym działała niegdyś pierwsza w Toruniu profesjonalna fabryka pierników.
Czytaj także: W Toruniu powstanie kolejne muzeum piernika. Po co, skoro istnieją już dwa takie miejsca?
Będzie tam można nie tylko poznać historię pienika czy zobaczyć ciekawe eksponaty, ale także - jak teraz w Domu Kopernika - samodzielnie wypiekać tradycyjne specjały.
Adaptacja budynku zakończy się latem 2014 r. Jej koszt, wraz z zakupem wyposażenia, zaplanowano na poziomie 3,2 mln zł. Część pieniędzy udało się pozyskać z dotacji unijnych.
Czytaj e-wydanie »