https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruńskie ścieki popłyną nowymi rurami

(N)
Kolejny etap inwestycji
Kolejny etap inwestycji Sławomir Kowalski
Wodociągi załapały się na dofinansowanie trzeciego etapu sporego przedsięwzięcia. Na co pójdą pieniądze? O jakiej sumie mowa?

Toruńskie Wodociągi podpisały umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Znaleźliśmy się w grupie pierwszych przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, z którymi podpisano takie umowy już w nowej, unijnej perspektywie finansowej - wyjaśnia Władysław Majewski, prezes miejskiej spółki.

Tym razem łączna wartość zadań ujętych w projekcie to 114 mln zł netto. Tym samym łączna wartość projektu od początku jego realizacji przekroczy 600 mln zł. Przypomnijmy, że w pierwszych dwóch etapach chodziło przede wszystkim o budowę nowej kanalizacji, głównie na osiedlach domków jednorodzinnych. Udało się dzięki dofinansowaniu unijnemu osiągnąć w Toruniu wysoki, bo ponad 98-proc. wskaźnik skanalizowania miasta.

Dlatego w trzecim etapie będą realizowane głównie zadania z zakresu wymiany sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz modernizacji instalacji technologicznych oczyszczalni.

- Największy kontrakt dotyczyć będzie renowacji podstawowego dla Torunia kolektora ściekowego, tak zwanego kolektora B, którym ścieki płyną od Rubinkowa, Skarpy, później pod Szosą Lubicką, placem Pokoju Toruńskiego, pod ulicą Gałczyńskiego, Matejki i dalej aż do oczyszczalni ścieków na Bydgoskim Przedmieściu - mówi Władysław Majewski.

Zobacz również: Bella Skyway 2016 w Toruniu - finansowe żniwa [zdjęcia, wideo]

Kolejne duże zadanie to modernizacja toruńskiej oczyszczalni oraz likwidacja osiedlowej oczyszczalni ścieków w Czerniewicach. Ponadto zaplanowano sporo wymian sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz budowę nowego kanału deszczowego w ulicy Chrobrego. Już wyłoniono wykonawcę, którym została grudziądzka firma Melbud, dla zadania dotyczącego likwidacji małej oczyszczalni w Czerniewicach. Rozpoczęcie robót powinno nastąpić już we wrześniu.

Realizacja tego etapu projektu „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji Toruń” ma umocnić wysoką pozycję spółki oraz miasta nie tylko pod względem skanalizowania i zwodociągowania, ale także pod względem nowoczesności stosowanych technologii w zakresie przesyłu i produkcji wody oraz przesyłu i oczyszczania ścieków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

j
już nie becz kmiotku
W dniu 11.09.2016 o 09:54, Jan2 napisał:

A w Bydg. Metropolii Rolnej błogi spokój, kawka i lenistwo.I słusznie.Przecież BMR się należy, BMR na to zasługuje.A o tym, że wina leży po stronie stolicy K.- P. mówić będziemy później.Niech w stolicy K.-P. pracują, my w BMR poczekamy.

 

ale ty masz kompleksy człowieku z PGR ,bo nikt NIE chciał z pazernym ,brzydkim miasteczkiem tworzyć nawet rolnej GęsioPOlis?

J
Jan2

A w Bydg. Metropolii Rolnej błogi spokój, kawka i lenistwo.

I słusznie.

Przecież BMR się należy, BMR na to zasługuje.

A o tym, że wina leży po stronie stolicy K.- P. mówić będziemy później.

Niech w stolicy K.-P. pracują, my w BMR poczekamy.

 

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska