Transfer wygrywa na Dolnym Śląsku. Cuprum Mundo Lubin - Transfer Bydgoszcz 2:3

(FIAŁ)
Siatkarze Transferu Bydgoszcz.
Siatkarze Transferu Bydgoszcz. Andrzej Muszyński
Piąty wyjazd - piąte zwycięstwo. Siatkarze Transferu Bydgoszcz odnieśli dzisiaj cenne zwycięstwo w wyjazdowym starciu z Cuprum Mundo Lubin. Podopieczni trenera Vitala Heynena wygrali na Dolnym Śląsku po tie-breaku.

Pierwszy set od początku należał do gospodarzy. Po wyrównanym początku partii, potem gospodarze odskoczyli na kilku punktów i nie stracili już przewagi.

Zespół trenera Heynena przełamał się w dwóch kolejnych setach. W drugim, szybko dwa asy serwisowe posłał Cupković (MVP meczu), a bydgoscy siatkarze utrzymali trzy punkty przewagi. Po drugiej przerwie technicznej, ta przewaga wzrosła nawet do pięciu punktów, a tej straty już lubinianie nie byli w stanie zniwelować. W trzeciej partii goście prowadzili od samego początku także dominowali na parkiecie.

W czwartym secie długo toczona była walka punkt za punkt. Na skutecznie zagranie gospodarzy od razu odpowiadali bydgoszczanie. Zaciętą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak miejscowi, po dwóch udanych atakach po bloku Borovnjaka oraz autowej kiwce Walińskiego.

W tie-breaku, goście już nie dali sobie wydrzeć prowadzenia z rąk. Na zmianie stron było 8:7 dla Transferu, a w końcówce, Transfer odskoczył na trzy punkty przewagi (12:9) i pewnie wygrał mecz na Dolnym Śląsku.

Link do relacji na żywo: Cuprum Mundo Lubin - Transfer Bydgoszcz na żywo

CUPRUM MUNDO LUBIN - TRANSFER BYDGOSZCZ 2:3 (25:23, 19:25, 21:25, 25:22, 11:15)

CUPRUM MUNDO (trener Gheorghe Cretu): Łomacz 1, Borovnjak 21, Kadziewicz 8, Gromadowski 17, Trommel 17, Pashytskyy 12, Rusek (libero) oraz Łapszyński, Gorzkiewicz 1, Siezieniewski. Punkty. Atak: 61 (61 ataków/132 wystawy - 46% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 6, po błędach rywala: 26.

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 5, Marshall, Jurkiewicz 13, Jarosz 16, Cupković 24, Duff 14, Nally (libero) oraz Wolański, Bonisławski (libero), J. Nowakowski, Waliński 12, Gunia. Punkty. Atak: 68 (68 ataków/127 wystaw - 54% skuteczności), blok: 10, zagrywka: 6, po błędach rywala: 26.

Sędziowali: Zbigniew Wolski (Gorzów Wielkopolski), Jacek Broński (Murowana Goślina). Widzów: 2.300.