MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa odbudowa nawierzchni drogi przy ul. Wysokiej we Włocławku

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
18 lipca 2023 roku rozpoczęły się prace związane z odbudową nawierzchni. Zakończenie planowane jest na 21 lipca.
18 lipca 2023 roku rozpoczęły się prace związane z odbudową nawierzchni. Zakończenie planowane jest na 21 lipca. Katarzyna Renata Brzostowska
Na ul. Wysokiej we Włocławku doszło do awarii magistrali wodociągowej. Prace związane z jej usuwaniem prowadziło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Obecnie trwa odbudowa nawierzchni jezdni. Jak długo potrwają prace i utrudnienia na drodze?

Spis treści

Awaria magistrali wodociągowej na ul. Wysokiej we Włocławku

Z informacji, które dotarły do naszej redakcji wynika, że do awarii rurociągu w ulicy Wysokiej we Włocławku doszło w czwartek 13 lipca 2023 roku. Na miejscu zastaliśmy ogrodzoną barierkami dziurę na części chodnika i jezdni.

O sytuację na ul. Wysokiej zapytaliśmy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku. Odpowiedź w sprawie zaistniałej sytuacji otrzymaliśmy we wtorek 18 lipca 2023 roku.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

Wynika z niej, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku prowadziło prace związane z usuwaniem awarii na magistrali wodociągowej w ulicy Wysokiej. Obecnie z ruchu wyłączony jest fragment jezdni.

Trwa odbudowa nawierzchni ul. Wysokiej we Włocławku

We wtorek 18 lipca 2023 przystąpiono do prac związanych z odbudową nawierzchni.

„Od wtorku (18 lipca 2023 roku) rozpoczynają się roboty związane z odbudową nawierzchni. Zakończenie prac planowane jest na 21 lipca 2023 r.” - poinformowała nas Kamila Rudnicka, specjalistka ds. Komunikacji Społecznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku.

W 2022 roku zapadła się nawierzchnia przy ul. Wysokiej

Przypomnijmy, że w pierwszych dniach maja 2022 roku doszło do zapadnięcia nawierzchni na ul. Wysokiej we Włocławku, tuż przy wjeździe na most w ciągu ulicy. Przyczyną uszkodzenia była awaria magistrali wodociągowej. Ekspertyza, w której uczestniczyli między innymi specjaliści z branży mostowej (także inżynier, który wykonywał ekspertyzę w 2021 roku) oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, wykazała że konstrukcja mostu nie została w żaden sposób naruszona. Naruszona została natomiast droga na odcinku dwustu metrów, co oznacza że ulica wymaga całkowitej odbudowy - łącznie z podbudową i nasypem przy samym moście.

Prace naprawcze prowadziła włocławska firma Drogtom. Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższych materiałach:

 

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska