Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 32:

Przyczyną uszkodzenia ulicy była awaria sieci wodociągowej
Nawierzchnia na ul. Wysokiej we Włocławku, tuż przy wjeździe na most w ciągu ulicy, zapadła się w pierwszym tygodniu maja 2022 roku. Przypomnijmy, że przyczyną uszkodzenia była awaria magistrali wodociągowej. W poniedziałek 9 maja 2022 wykonano ekspertyzę, w której uczestniczyli między innymi specjaliści z branży mostowej (także inżynier, który wykonywał ekspertyzę w 2021 roku) oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wykazała ona, że konstrukcja mostu nie została w żaden sposób naruszona. Naruszona została natomiast droga na odcinku dwustu metrów, dlatego ulica wymagała całkowitej odbudowy - łącznie z podbudową i nasypem przy samym moście.
Takie prace już wykonano na ul. Wysokiej we Włocławku
Prace drogowe, mające na celu naprawę uszkodzonej nawierzchni drogi na ul. Wysokiej, prowadzi włocławska firma Drogtom. Rozpoczęły się one - na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - pod koniec maja 2022. Pod koniec czerwca wykonawca prowadził prace naprawcze skarpy łączącej pas drogowy z mostem. Budowana była też ściana oporowa. Następnie przystąpiono do prac związanych z odbudową nasypu i konstrukcji jezdni na odcinku około 220 metrów.
„Płyta przejściowa, uzbrojona i zalana betonem, spokojnie dojrzewa. Elementy wzmocnienia nasypu są już uzbrojone i czekają na szalunek. Na pozostałej części, odbudowywanej ul. Wysokiej, prowadzone są prace z branży drogowej” - poinformował na początku września 2022 Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka.
Taki jest termin zakończenia prac na ul. Wysokiej we Włocławku
Kierowcy już od czterech miesięcy muszą liczyć się z utrudnieniami i korzystać z objazdów, bowiem ulica Wysoka zamknięta jest dla ruchu od 7 maja 2022. Przypomnijmy, że na czas remontu objazdy wytyczono ulicami: Lisek, Obwodową, Kapitulną i Szpitalną. W ulicę Wysoką nie można wjechać już od skrzyżowania z ul. Kapitulną i Długą. Z drugiej strony szlabany ustawiono od razu za skrzyżowaniem Wysokiej z ul. Lisek. Objazdami kursuje także komunikacja miejska. Zmianie uległy trasy linii autobusowych nr 4, 8, 19 i 21. Z ruchu czasowo wyłączono przystanek Wysoka (Kapitulna). Autobusy jadące w kierunku Promiennej zatrzymują się na przystankach Kapitulna (Wysoka) i Obwodowa (Kapitulna), a jadące z pętli Promienna w kierunku Kapitulnej - na przystankach Kapitulna (Słoneczna) i Kapitulna (Długa).
Wszystko wskazuje na to, że prace remontowe zakończą się już na początku października 2022 roku i - po pięciu miesiącach utrudnień - kierowcy będą mogli wrócić na ulicę Wysoką.
„Według zapewnień wykonawcy, ulica ta przywrócona do ruchu zostanie 4 października” - poinformował na Facebooku Krzysztof Kukucki.