Do tej pory Czas Mieszkańców prezentował tylko swoje hasła wyborcze - w formie widokówek. Wśród nich znajdziemy m.in. rezygnację z budowy trasy staromostowej, utworzenie linii tramwajowej do os. JAR czy też uruchomienie miejskiego kajaka. W najbliższy poniedziałek o godz. 17 w Hotelu Bulwar komitet zaprezentuje publicznie swój cały program wyborczy. To pierwsza tego typu prezentacja w tej kampanii. Inne komitety ogłaszają plany i obietnice zwykle na konferencjach dla dziennikarzy. "Zaprezentujemy nowy pomysł na zarządzanie Toruniem i nowe kierunki rozwoju naszego miasta" - zapowiada CzM.
Komitet SLD Lewica Razem przedstawił główne założenia programu "Człowiek, Toruń, Praca" na początku tygodnia. Stawia m.in. na przemysł i tworzenie nowych miejsc pracy, wprowadzenie opieki stomatologicznej w szkołach, projekt zakładający tworzenie domów seniora z opieką medyczną, rehabilitacyjną i zapleczem rekreacyjnym i zmniejszenie liczby uczniów w klasach do 25 osób. SLD będzie również zabiegać o rozpoczęcie budowy trzeciego mostu drogowego.
Czytaj także: Kandydaci, traktujcie nas poważnie!
Czas Gospodarzy Michała Zaleskiego tydzień temu przedstawił główne założenia programu i rozpoczął cykl konferencji prasowych, podczas których prezentuje poszczególne pomysły. W przypadku ochrony zdrowia i opieki społecznej kandydaci proponują zwiększenie wydatków na profilaktykę i tworzenie ośrodków opieki dla przewlekle chorych. Jednym z priorytetów dla Zaleskiego i jego drużyny są plany związane z rozwojem przedsiębiorczości tworzeniem nowych miejsc pracy w sektorze BPO - biurowej obsługi firm.
PO jeszcze nie ogłosiła swojego programu wyborczego. Jakie ma plany na lata 2014-2018? Chce np. zreformować Zakład Gospodarki Komunalnej i przekształcić go w spółkę, stworzyć strategię sportu dla Torunia, wprowadzić kartę seniora, utworzyć lokalne grupy działania w mieście i wybudować sieć parkingów na osiedlach.
PiS stawia ambitny cel - podjęcie idei organizacji w Toruniu wystawy EXPO w 2033 - z okazji 800-lecia lokacji miasta. Proponuje też m.in. kompleksową rewitalizację kolejnych części miasta, budowę mostu zachodniego czy utworzenie "brygady tygrysa" wzorem Wrocławia, która będzie szukać nowych inwestorów w kraju i za granicą.
Nowa Prawica chce zaś obniżyć wydatki w budżecie miasta. Jej działacze uważają, że z miejskiej kasy powinny być finansowane zadania niezbędne dla funkcjonowania miasta. Pomysły? Wśród nich jest np. prywatyzacja MZK i obniżenie wydatków na administrację.
Czytaj e-wydanie »