https://pomorska.pl
reklama

Trzecia porażka Jana-Krzysztofa Dudy w turnieju pretendentów w Madrycie

Krzysztof Kawa
Polski arcymistrz szachowy Jan-Krzysztof Duda
Polski arcymistrz szachowy Jan-Krzysztof Duda Arkadiusz Wojtasiewicz
Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda przegrał w poniedziałek w dziewiątej rundzie szachowego turnieju pretendentów w Madrycie. To trzecia porażka wieliczanina w tej imprezie.

Rywalem Dudy, który grał czarnymi, był Chińczyk Ding Liren. Kluczowy błąd nastąpił na ruch przed kontrolą czasową - polski arcymistrz miał niecałą minutę, żeby znaleźć jedyny ruch.

W dziesiątej rundzie, która odbędzie się w środę, Polak zmierzy się z Fabiano Caruaną, który dzisiaj zremisował z liderem Janem Nepomniaszczijem, a następnie jeszcze z czterema innymi szachistami. Duda debiutuje w imprezie.

Niespodzianką jest porażka Hikaru Nakamury z Timurem Radżabowem, a także wygrana Alireza Firuzdży z Richardem Rapportem. Dla Firuzdży to pierwsze zwycięstwo w tym turnieju.

Pula nagród w Madrycie wynosi 500 tys. dolarów. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zarobią 48, 36 i 24 tys. dolarów, a za każde wywalczone pół punktu zawodnicy otrzymują 3,5 tys.

Ośmiu arcymistrzów walczy o prawo zmierzenia się z obrońcą tytułu Norwegiem Magnusem Carlsenem w przyszłorocznym meczu o mistrzostwo świata w systemie zwanym double round robin, czyli każdy z każdym białymi figurami na czarne i odwrotnie. Partie z udziałem wszystkich ośmiu uczestników turnieju pretendentów można śledzić na portalu chess24.com.

Magazyn Gol24: Kadra pod lupą, przed meczem z Mołdawią

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Moda w uzdrowiskach. Takie ubrania kupisz w Ciechocinku i Inowrocławiu

Moda w uzdrowiskach. Takie ubrania kupisz w Ciechocinku i Inowrocławiu

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska