Trzecie zwycięstwo Jokera Świecie [wideo]

Redakcja
W Świeciu niespodzianki nie było. Joker Mekro Energoremont pokonał Karpaty Krosno 3:1. Krośnianki pozostają bez zwycięstwa w tym sezonie. Sławomir Wojciechowski
Kilka zmian w czołówce tabeli przyniosła 4. kolejka spotkań w I lidze kobiet. Samodzielnym liderem została Wisła Warszawa.

Kibiców w Świeciu cieszy trzecia wygrana Jokera Mekro Energoremont Świecie, który pokonał Karpaty Krosno 3:0 (22, -17, 19, 16). Podopieczne Andrzeja Nadolnego zagrały lepiej niż w środę z SMS PZPS Szczyrk (3:2), chociaż i tym razem zdarzyły im się przestoje w grze. Pierwszy miał miejsce pod koniec 1. seta, gdy z kilkupunktowej przewagi zrobiło się 24:22. Na szczęście zimną krew zachowała dobrze dysponowana tego dnia Gabriela Borawska, która postawiła kropkę nad „i”. Za to druga odsłona całkowicie nie wyszła gospodyniom. Na właściwe tory świecianki wróciły dopiero w połowie 3. seta. A w czwartym kibice zobaczyli koncert gry w ich wykonaniu. Dzięki wygranej Joker awansował na 4. miejsce, a do trzeciej Proximy Kraków traci już tylko jeden punkt. Proxima w hicie kolejki przegrała na wyjeździe z WTS Solna Wieliczka 0:3. To pierwsza ligowa porażka klubu z Krakowa w historii. Przypomnijmy, że powstał on przed tym sezonem. A miejsce na zapleczu Orlen Ligi przejął od Silesii Volley Mysłowice.
Przy porażce krakowianek samodzielnym liderem została Wisła Warszawa, która jako jedyna jeszcze nie straciła punktów. W niedzielę Wisła rozbiła Chemika Police 3:0.

Andrzej Stelmach w Opolu

Wśród pierwszoligowców nadal bez zwycięstwa pozostają Karpaty Krosno i AZS Politechniki Opolskiej. Beniaminek z Opola przegrał z MKS Kalisz 2:3, choć prowadził w setach 2:1, zaś w tie-breaku 12:11 (skończyło się 12:15). Po tym meczu z funkcji trenera zrezygnował Grzegorz Silczuk. Jego następcą został były reprezentant Polski Andrzej Stelmach. Dla kaliszanek było to drugie zwycięstwo w rozgrywkach, drugie po tie-breaku.

W sobotę wygrywali także Nike Węgrów i SMS PZPS Szczyrk. Uczennice rozbiły AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który zapowiadał walkę o czołowe lokaty. Trzy ostatnie porażki zapędy mocno ostudziły.

Wyniki 4. kolejki: Joker Mekro Energoremont Świecie - Karpaty Krosno 3:1 (22,-17,19, 16), SMS PZPS Szczyrk - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (18, 17, 12), AZS Politechniki Opolskiej - MKS Kalisz 2:3 (15, -18, 22, -16, -12), WTS Solna Wieliczka - Proxima Kraków 3:0 (20, 22, 19), NOSiR Nowy Dwór Maz. - Nike Węgrów 0:3 (-19, -16, -23), Wisła Warszawa – PSPS Chemik Police 3:0 (18, 15, 19).

1. Wisła Warszawa 4 12 12:2
2. WTS Solna Wieliczka 4 11 12:3
3. Proxima Kraków 4 9 9:5
4. Joker Mekro Energoremont Świecie 4 8 10:6
5. SMS PZPS Szczyrk 4 7 9:6
6. PSPS Chemik Police 4 6 6:6
7. Sokołów SA Nike Węgrów 4 5 7:8
8. MKS Kalisz 4 4 7:10